23 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Stypendyści Fullbrighta z UWM

WiadomościStypendyści Fullbrighta z UWM

Urszula Pawlicka oraz Szymon Buczyński to dwoje doktorantów UWM, którzy jeszcze w tym roku dzięki stypendium Fulbrighta, rozpoczną staże w Ameryce. Wyjazd za granicę ma pomóc obojgu w dalszej pracy naukowej.

reklama

Urszula Pawlicka jest absolwentką dziennikarstwa i polonistyki Wydziału Humanistycznego UWM. Obecnie studiuje na trzecim roku studiów doktoranckich z literaturoznawstwa. Literatura elektroniczna tworzona za pomocą mediów cyfrowych, głównie komputerów, będzie przedmiotem jej badań w Stanach Zjednoczonych.

Będę się zajmować percepcją literatury elektronicznej. W jaki sposób komputer czy inne urządzania wpływają na nasz odbiór tego typu dzieł, co się dzieje z naszymi zmysłami. Dodatkowo chcę pokazać, że literatura cyfrowa jest przejawem zmian we współczesnej kulturze – mówi Pawlicka.

reklama

Stypendystka po kursie przygotowującym do studiów w Stanach, w połowie sierpnia poleci do Vancouver (Kanada), gdzie na Washington State University będzie realizować stypendium.

Z kolei Szymon Buczyński doktorant Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej, jesienią tego roku rozpocznie 8-miesięczne stypendium, w jednym z ośrodków kryminologicznych w USA.Buczyńskiw swojej pracy naukowej zajął się przestępczością „białych kołnierzyków”,czyli przestępstwami, których dopuszczają się osoby sprawujące wysokie funkcje i stanowiska społeczne.

W Polsce brakuje zarówno badań prawnych, jak i ekonomicznych obejmujących problematykę przestępczości osób na eksponowanych stanowiskach. To mnie zaintrygowało. Postawiłem na ten temat. – Mówi stypendysta.

reklama

DD

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane