-3 C
Olsztyn
środa, 29 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Biblioteka UWM najpopularniejsza w Polsce

OlsztynBiblioteka UWM najpopularniejsza w Polsce

Znamy werdykt konkursu na najpopularniejszą bibliotekę akademicką w Polsce. 1151 głosów, tytuł i nagrodę otrzymała Biblioteka Uniwersytecka UWM.

reklama

Po raz kolejny społeczność związana z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim dała dowód wielkiego zaangażowania i integracji. Najpierw Olsztyńska Kortowiada wygrała prestiżowy plebiscyt ProJuvenes 2014 na najlepsze juwenalia w Polsce. Teraz Biblioteka Uniwersytecka w emocjonujący sposób pokonała Centrum Informacji Naukowej oraz Bibliotekę Akademicką w Katowicach, która od początku głosowania była na pierwszym miejscu.

– Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, korzystając z portalu społecznościowego Facebook, masowo, zwłaszcza w ciągu ostatnich trzech dni głosowania, udostępniali posty zachęcające kolegów i koleżanki do udziału w głosowaniu. Zaangażowanie było widoczne nie tylko na profilach kół naukowych, wydziałów i instytutów związanych z olsztyńską uczelnią. Inicjatywa przekroczyła granice Kortowa i wsparcie widoczne było np. na profilach innych olsztyńskich bibliotek i grupach tematycznych związanych z regionem – wyjaśnia Katarzyna Bikowska, pracownik biblioteki.

Legendarny Kult zagra podczas Kortowiady 2023!
reklama

Inicjatorem plebiscytu jest polski oddział firmy KPMG, międzynarodowej sieci firm audytorsko-doradczych. W tym roku o tytuł „Najpopularniejszej Biblioteki Akademickiej” rywalizowało aż 41 placówek z całego kraju. Daną bibliotekę mógł zgłosić wyłącznie student lub użytkownik danej biblioteki.

Miano najpopularniejszej biblioteki akademickiej to nie jedyna nagroda. Biblioteka Uniwersytecka otrzyma zestaw 16 małych i 8 dużych puf, oraz lamp i zestawy książek. Jak wynika z obserwacji samych bibliotekarzy olsztyńskiej uczelni sprzęty te przydadzą się użytkownikom, z uwagi na coraz popularniejszą modę nauki w bibliotece.

reklama

– Biblioteka UWM większość zbiorów  posiada w wolnym dostępie i właśnie przy tych regałach, gdzie można swobodnie korzystać z książek i czasopism, wygodne pufy sprawią użytkownikom najwięcej radości. Dla samej Biblioteki Uniwersyteckiej wygrana z pewnością jest ogromnym zaszczytem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, zwłaszcza w ostatnich dniach akcji, użytkownicy Biblioteki Uniwersyteckiej będą mogli cieszyć się nauką w wygodniejszych warunkach – dodaje Katarzyna Bikowska.

Mrozu wystąpi w maju na kortowiadowej scenie!

Konkurs trwał od 6 do 28 listopada i organizowany był już po raz trzeci. To już drugi, tegoroczny sukces Biblioteki Uniwersyteckiej UWM. W maju drugie miejsce w konkursie na Ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku 2013 zdobyła Katarzyna Bikowska.

KB, syla

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Błażej Król wystąpi podczas Kortowiady 2023
Legendarny Kult zagra podczas Kortowiady 2023!