17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Sobota na podwójnym gazie – zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

OlsztynSobota na podwójnym gazie - zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwoje kierujących, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, 59-letni mieszkaniec Olsztyna, spowodował kolizję.

reklama

W sobotę (29.11) około południa kierujący skodą, jadąc ul. Sybiraków, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z osobowym renault. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawca kolizji nie tylko nie ma uprawnień do kierowania, ale po badaniach na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie autem bez uprawnień i spowodowanie kolizji 59-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 000 zł.

Tego samego dnia w godzinach rannych w miejscowości Tomaszkowo patrol policji zatrzymał do kontroli osobową toyotę. Kierująca samochodem 38-letnia mieszkanka Olsztyna została przebadana alkomatem i urządzenie wykazało, że znajduje się ona w stanie po spożyciu alkoholu – miała około 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiecie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania.

reklama

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta będą odpowiadać przed sądem.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia