fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Wystawa "źródła rzeki Łyny" do obejrzenia w starostwie

OlsztynWystawa "źródła rzeki Łyny" do obejrzenia w starostwie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Olsztynie można oglądać wystawę fotografii “Źródła rzeki Łyny” Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR i Łyńskiego Centrum Rozwoju AŁNA.

reklama

Wystawa jest zwieńczeniem plenerów fotograficznych, które odbywały się od 12 kwietnia do 5 maja w rezerwacie krajobrazowo-gemorfologicznym źródeł rzeki Łyny. W plenerach wzięło udział ponad pięćdziesięciu miłośników fotografii i przyrody. Z nadesłanych ponad 150-ciu prac autorstwa 33 fotografów wybrano 24 zdjęcia – obrazy źródeł rzeki, z którą wielu fotografujących jest związanych od dawna.

Autorami prac wystawy poplenerowej „Źródła rzeki Łyny” są: Agata Brzostowska, Paweł Gulewicz, Jolanta Kolinko, Jakub Kurpiewski, Łukasz Markowski, Marcin Melkis, Ola Mosakowska, Władysław Nowosielski, Krzysztof Omilian, Anna Piotrowicz, Joanna Stępkowska-Kuchta, Łukasz Stukan, Artur Szewczyk, Agnieszka Wadowska, Grzegorz Wadowski, Maciej Wagner, Tadeusz Więckowski, Piotr Wyrzykowski.

reklama

Łyna zawdzięcza swój bieg działaniu ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. Rezerwat jest rozległą doliną zajmującą 120,54 ha z licznymi bocznymi wąwozami i dolinkami o stromych zboczach. Najwyżej usytuowany punkt w rezerwacie znajduje się na wysokości 190,7 m n.p.m., dno wąwozu w najwyższym punkcie źródeł rzeki Łyny leży na wysokości około 150 m n.p.m. Powierzchnia rezerwatu porośnięta lasem liściastym typu grądu w wieku 120-140 lat. Stałymi mieszkańcami rezerwatu są sarny, przechodnimi jeleń i łoś.

rak

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?