28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

W Starostwie Powiatowym będą oddawać krew dla chorej koleżanki

OlsztynW Starostwie Powiatowym będą oddawać krew dla chorej koleżanki

Starostwo Powiatowe w Olsztynie po raz kolejny organizuje w swojej siedzibie mobilny punkt poboru krwi. W czwartek (9 października) w godzinach 9-13 w sali sesyjnej pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie będą czekać na wszystkich chętnych do podzielenia się tym cennym płynem.

reklama

Pod koniec lipca w podobnej akcji wzięło udział prawie 30 osób i pozyskano 7,5 litra krwi. Skąd pomysł na powtórkę?

– Tym, co nas do tego popchnęło, jest choroba naszej koleżanki z urzędu, która przygotowuje się do poważnego zabiegu i może potrzebować krwi. Ci, którzy mają grupę 0 Rh+ mogą więc oddawać krew ze wskazaniem na nią. Ale zachęcamy również osoby z innymi grupami do udziału w akcji. Potrzebujących jest przecież wielu… – mówi Jacek Niedzwiecki, szef promocji olsztyńskiego Starostwa.

reklama

Oddać krew może każda zdrowa, pełnoletnia osoba o wadze powyżej 50 kg. Przed pobraniem badana jest próbka krwi i od decyzji lekarza będzie zależało, kto się zakwalifikuje jako dawca. Sam pobór trwa kilkanaście minut – to tak mało, a tak wiele można dzięki temu zrobić. Liczy się każdy człowiek i każda kropla krwi…

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane