27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Kapitanat na plaży miejskiej otwarty

GalerieKapitanat na plaży miejskiej otwarty

Największe olsztyńskie jezioro Ukiel doczekało się wreszcie Kapitanatu z prawdziwego zdarzenia. Jest to część zagospodarowania brzegów jeziora.

reklama

Kapitanat na plaży miejskiej otwarty Piotr Grzymowicz Galerie, Olsztyn, Wiadomości

To kolejny budynek oddawany do użytku w projekcie zagospodarowania brzegów jeziora Krzywego. Po plaży, budynkach socjalnych, boiskach, ścieżkach rowerowych i spacerowych, kawiarni, restauracji, wypożyczalni sprzętu sportowego przyszedł czas na budynek, w którym swoje miejsce znajdą między innymi służby miejskie (policja, straż miejska, WOPR i nawet punkt medyczny). Najważniejszą częścią Kapitanatu jest sala, w której prowadzony jest monitoring tego, co dzieje się na jeziorze oraz profesjonalne stanowiska dla łódek policji, straży czy WOPR-u – mówi szef całego kompleksu, Tomasz Kalinowski. Projektant tak zaprojektował pomieszczenia i stanowiska dla łodzi, że czas reakcji od zdarzenia do interwencji to zaledwie kilkadziesiąt sekund. W budynku Kapitanatu znajduje się sala konferencyjna, pomieszczenia dla sportowców biorących udział w różnych zawodach, przewidziano także saunę dla amatorów kąpieli zimowych. W bezpośrednim sąsiedztwie kapitanatu powstaje lodowisko, a amatorzy śnieżnych szaleństw będą mieli snowpark. Już dziś można korzystać z różnych form aktywności. Na mieszkańców czaka świetnie wyposażona wypożyczalnia rowerów, nartorolek, rolek a okresie zimowym nart biegowych. Oczywiście jest także ogromna oferta letnia.

reklama

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piku
28 listopada 2014 13:56

niemożecie zrobić na stronie żeby przełaczać zdjęcia normalnie w oknie klik klik a nie co zdjęcie ładuje się strona na nowo…. ;/

yhy
28 listopada 2014 10:17

lol wszedzie ten grzybowicz tylko czesiek m !!!

Polecane