fbpx
22 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kapitanat na plaży miejskiej otwarty

GalerieKapitanat na plaży miejskiej otwarty

Największe olsztyńskie jezioro Ukiel doczekało się wreszcie Kapitanatu z prawdziwego zdarzenia. Jest to część zagospodarowania brzegów jeziora.

reklama

Kapitanat na plaży miejskiej otwarty Piotr Grzymowicz Galerie, Olsztyn, Wiadomości

To kolejny budynek oddawany do użytku w projekcie zagospodarowania brzegów jeziora Krzywego. Po plaży, budynkach socjalnych, boiskach, ścieżkach rowerowych i spacerowych, kawiarni, restauracji, wypożyczalni sprzętu sportowego przyszedł czas na budynek, w którym swoje miejsce znajdą między innymi służby miejskie (policja, straż miejska, WOPR i nawet punkt medyczny). Najważniejszą częścią Kapitanatu jest sala, w której prowadzony jest monitoring tego, co dzieje się na jeziorze oraz profesjonalne stanowiska dla łódek policji, straży czy WOPR-u – mówi szef całego kompleksu, Tomasz Kalinowski. Projektant tak zaprojektował pomieszczenia i stanowiska dla łodzi, że czas reakcji od zdarzenia do interwencji to zaledwie kilkadziesiąt sekund. W budynku Kapitanatu znajduje się sala konferencyjna, pomieszczenia dla sportowców biorących udział w różnych zawodach, przewidziano także saunę dla amatorów kąpieli zimowych. W bezpośrednim sąsiedztwie kapitanatu powstaje lodowisko, a amatorzy śnieżnych szaleństw będą mieli snowpark. Już dziś można korzystać z różnych form aktywności. Na mieszkańców czaka świetnie wyposażona wypożyczalnia rowerów, nartorolek, rolek a okresie zimowym nart biegowych. Oczywiście jest także ogromna oferta letnia.

reklama
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

KM

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piku
28 listopada 2014 13:56

niemożecie zrobić na stronie żeby przełaczać zdjęcia normalnie w oknie klik klik a nie co zdjęcie ładuje się strona na nowo…. ;/

yhy
28 listopada 2014 10:17

lol wszedzie ten grzybowicz tylko czesiek m !!!

Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą