Olsztyn
czwartek, 3 października, 2024

Wuefistka z Olsztyna zdbyła puchar świata w kickboxingu

OlsztynWuefistka z Olsztyna zdbyła puchar świata w kickboxingu

Wielki sukces olsztyńskiej zawodniczki na zawodach we Włoszech. Maria Barcikowska zdobyła puchar świata.

W dniach 06.-08.06.2014 w Lignano Sabbiodoro we Włoszech, Maria Barcikowska zdobyła Puchar Świata Kickboxingu, walcząc w kategorii wagowej 70 kg w kategorii full contact. Pokonała w ćwierćfinale Holenderkę Emine Uysal, a następnie w półfinale jednogłośnie wygrała walkę z Norweżką Pernille Bure Karlsen. W finale również trafiła się przeciwniczka reprezentująca Norwegię – Desiree Carlsen. Również tutaj Maria Barcikowska nie zawiodła, pokonując jednogłośnie na punkty swoją finałową rywalkę.
W najbardziej prestiżowym Pucharze Świata Besfighter wystąpiło 2086 zawodników z 37 krajów. Na ten turniej przyjeżdżają wszystkie liczące się reprezentacje krajów w formule Full Contact. Na co dzień Maria Barcikowska mieszka, trenuje w Olsztynie i pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie.