fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Uwaga! Fałszerze podszywają się pod prokuraturę

OlsztynUwaga! Fałszerze podszywają się pod prokuraturę

Izba Celna ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze, podając się za Prokuraturę Celną.

reklama

Wpłacenie tysiąca złotych w ramach dobrowolnego poddania się karze za popełnione przestępstwo – taką propozycję otrzymała jedna z mieszkanek Pasymia. Zawarto ją  w piśmie sygnowanym przez Jana Walczaka, Prokuratora Prokuratury Celnej z Zielonej Góry. Do listu dołączony był nawet blankiet wpłaty ze wskazanym kontem.

Taka korespondencja zadziwiła adresatkę, która przekazała pismo do Izby Celnej w Olsztynie w celu jego weryfikacji. Pismo mogło sprawiać wrażenie autentycznego – jego nagłówki, pieczątka, cytowane podstawy prawne. W całości jednak jest fałszywką: nie istnieje taki organ jak Prokuratura Celna, a przywoływane w liście argumenty uzasadnienia decyzji o ukaraniu zostały całkowicie zmyślone.

reklama

Jako że oszuści chcieli wyłudzić pieniądze, podszywając się pod władzę państwową, pracownicy Izby Celnej ostrzegają wszystkich przed tego typu korespondencją. W razie otrzymania podobnego listu o wątpliwej autentyczności, można ją zweryfikować w dowolnej jednostce Służby Celnej.

JC

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji