18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

ElblągZatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali Michała G. ps. Gąsior sprawcę napadu na pracownicę zakładów bukmacherskich w Elblągu i usiłowanie zabójstwa kobiety.

reklama

Podejrzany ukrywał się w noclegowni dla bezdomnych. Policjanci zaskoczyli go, kiedy położył się spać. Niebawem sprawca zostanie przewieziony do prokuratury w Elblągu. Podczas zasadzki kryminalni z KWP w Olsztynie zatrzymali także na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze.

Michał G. pseudonim „Gąsior”, ostatnie miejsce zamieszkania – Elbląg podejrzany o dokonanie rozboju i usiłowania zabójstwa pracownicy punktu bukmacherskiego. Od 28 października, po dokonaniu przestępstw, ukrywał się. Jego poszukiwaniami zajęli się policjanci ZPC KWP w Olsztynie. Po sprawdzeniu każdego sygnału, wczoraj policjanci zaskoczyli Gąsiora we Wrocławiu. Spał tam w noclegowni dla osób bezdomnych. Policjanci obezwładnili go. Już niebawem specjalnym konwojem zostanie przetransportowany do elbląskiej Prokuratury Rejonowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jak powiedzieli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych dużo dał komunikat ze zdjęciem sprawcy opublikowany na policyjnych stronach internetowych, w mediach.
Dodatkowo kryminalni z KWP w Olsztynie podczas zasadzki we Wrocławiu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ze sklepowej lady ukradł pieniądze. Wcześniej policjanci zaobserwowali nerwowe zachowanie mężczyzny pod sklepem. Natychmiast zareagowali, kiedy usłyszeli krzyk „złodziej”. Sprawca, który wyciągnął rękę po resztę wydawaną przez ekspedientkę klientowi, został zatrzymany.

reklama

red

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane