26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Biletomaty w Olsztynie!

OlsztynBiletomaty w Olsztynie!

W Olsztynie pojawiają się już pierwsze biletomaty. Jest to część systemu ITS, który jest częścią projektu tramwajowego. 

reklama

Proces zakupu biletu będzie bardzo intuicyjny. Na ekranie należy wybrać rodzaj i liczbę biletów, które nas interesują. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty. W stacjonarnych automatach biletowych można płacić zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką. Automaty przyjmują banknoty i monety (wszystkie powyżej 10 gr). Nie trzeba mieć odliczonej kwoty, ponieważ biletomaty wydają resztę. Po zakończeniu transakcji należy odebrać bilet.

Jest to pierwsza, na razie testowa wersja biletomatu. Będzie tam można kupić większość biletów, oferowanych przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu czyli papierowe bilety jednorazowe, strefowe, dobowe oraz bilety okresowe (poza sieciówką, biletem 30-dniowym i biletem 10-przejazdowym – ten ostatni będzie dostępny w późniejszym terminie).

reklama

Zakupiony w ten sposób bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do autobusu komunikacji miejskiej.

Instrukcja obsługi biletomatu na razie przygotowana jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Docelowo dojdzie jeszcze wersja niemiecka. Osoby korzystające z komunikacji miejskiej poza wersją stacjonarną juz wkrótce będą też miały do dyspozycji biletomaty mobilne.

RED

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane