fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Pracownia Filmoteki Szkolnej w Olsztynku

OlsztynPracownia Filmoteki Szkolnej w Olsztynku

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

5 czerwca zainaugurowano działanie jedynej w województwie, a 16 w kraju pracowni, której inicjatorem jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pracownie Filmoteki Szkolnej to nowa inicjatywa PISF, w ramach której sala klasowa jest dostosowywana do projekcji filmów. – Jesteśmy pewni, że film powinien mieć swoje miejsce w szkole, a szkoła, która dzisiaj nas gości i w której otwieramy Pracownię, jest tego najlepszym dowodem – rozpoczęła spotkanie Anna Sienkiewicz-Rogowska, pełnomocnik Dyrektora PISF ds. Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji. – To jest tak naprawdę wielka zasługa szkoły, pani Magdaleny Rudnickiej, która prowadzi z zapałem, pasją zajęcia filmowe od wielu lat. W takich właśnie szkołach w Polsce powstają Pracownie.

Pomysł utworzenia Pracowni w olsztyneckim Zespole Szkół popiera Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch. – Inicjatywa jest wspaniała, sala fantastyczna, dzięki niej uczniowie będą mogli nie tylko realizować swoje pasje, ale też uczestniczyć w programie edukacyjnym wzbogaconym o cenne, ciekawe lekcje. Jest to możliwe dzięki otwartości na nowe wyzwania dyrektor Zespołu Szkół pani Ewy Orłowskiej.

Michał Wypij ujawnia swój przebiegły plan jak wygrać z PiS w nadchodzących wyborach

Otwarciu Pracowni towarzyszy poszerzenie filmowego repertuaru Filmoteki Szkolnej, dostępnego bezpłatnie we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Polsce. Anna Sienkiewicz-Rogowska zachęcała do korzystania z narzędzi Filmoteki Szkolnej, które zapewniają nauczycielom komfort pracy: – Dla Państwa ważne jest to, że te filmy można oglądać nie tylko w Pracowni czy szkole. Dzięki technicznym rozwiązaniom, które zastosowaliśmy, możecie Państwo zadać oglądnięcie filmu młodzieży do domu, tworząc grupę zamkniętą, która uzyska dostęp do filmów poprzez odpowiednie kody.

Uroczystemu otwarciu Pracowni Filmoteki Szkolnej w Olsztynku towarzyszył program szkoleniowy dla nauczycieli. Grupa uczniów wzięła udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Katarzynę Szczukę-Niezabitowską (TVP Kultura), Rafała Barana i Marcina Kawkę z Fundacji Dobrego Odbioru. W ciągu czterech godzin uczniowie Zespołu Szkół samodzielnie stworzyli felieton filmowy dotyczący ich własnej szkoły:

Posłowie: budowa zapory na granicy z Rosja to działanie prewencyjne

rak

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze