fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Finał inwestycji drogowych w gminie Dobre Miasto

OlsztynFinał inwestycji drogowych w gminie Dobre Miasto

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zakończyła się przebudowa odcinków dróg Podleśna-Jesionowo w gminie Dobre Miasto. Zakres prac objął remonty nawierzchni oraz budowę chodników i zatok postojowych. To nie koniec dobrych informacji. Mieszkańcy Dobrego Miasta cieszą się z nowego chodnika, który powstał przy ul. Garnizonowej. Obie inwestycje kosztowały przeszło 2,5 mln zł.

reklama

Kończy się powoli sezon prac drogowych. Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie informuje o kolejnych wykonanych inwestycjach, które z pewnością poprawią komfort jazdy i bezpieczeństwo pieszych.

– Każda inwestycja w infrastrukturę drogową cieszy mieszkańców i władze powiatu. – mówi Mirosław Pampuch starosta olsztyński. – Przez całą kadencję remontowaliśmy i budowaliśmy drogi na tyle, na ile pozwalał nam budżet. W ostatnich czterech latach były to inwestycje na kwotę około 60 mln zł. Ale potrzeby są jeszcze większe.

reklama

Wyczekiwana inwestycja w miejscowościach Podleśna i Jesionowo już służy mieszkańcom.

64-letnia kierująca wjechała w dom

– Mamy piękną drogę i piękne chodniki – zachwala Maria Piekarska sołtys Jesionowa. – Kiedy tylko wyjdę na wieś i spojrzę w jedną, czy drugą stronę, to się człowiek cały czas raduje.

reklama

Co się zmieniło w obu miejscowościach? Drogowcy poszerzyli trasę i położyli nowy asfalt, wykonali chodniki oraz zatoki autobusowe. W Podleśnej przebudowano skrzyżowanie drogi. Do tego wyremontowane zostały przepusty i poprawiono odwodnienie drogi. Nowej nawierzchni doczekał się również półtorakilometrowy odcinek łączący obie miejscowości. Do budowy drogi dołożyła się gmina Dobre Miasto.

Kolejną oddaną do użytku inwestycją jest chodnik przy ul. Garnizonowej w Dobrym Mieście. Jego budowa z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych. To trasa, która prowadzi do szkoły, kościoła, czy na basen.

64-letnia kierująca wjechała w dom

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama