25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Popularny skrót czeka remont oraz powstanie nowy chodnik do Bartąga

OlsztynPopularny skrót czeka remont oraz powstanie nowy chodnik do Bartąga

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na budowę chodnika przy ul. Bartąskiej a na popularnym skrócie z Jarot do al. Warszawskiej będzie poszerzona droga.

reklama

Mieszkańcy Jarot i Bartąga na pewno się ucieszą. Zarząd Dróg Powiatowych szuka firmy, która utwardzi podłoże oraz wyłoży je kostką brukową na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stawigudzką do skrzyżowania (rondo) z ul. Jeziorną. Łącznie pracami zostanie objętych 850 metrów drogi.

Remont także czeka niemal dwukilometrowy odcinek drogi rozpoczynający się w Bartągu a kończący kilkaset metrów przed skrzyżowaniem z DK 51 na Olsztynek. To częsta trasa, którą skracają sobie mieszkańcy Jarot drogę do al. Warszawskiej. Oprócz poprawy nawierzchni drogi zostanie ona poszerzona do 5,5 metra. Na remontowanym odcinku znajduje się także zatoka autobusowa, która również zostanie wyremontowana.

reklama

Co ważne wykonawca tych prac będzie miał 63 dni na realizację zadania. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty a jego wynik niezaskarżony, to we wrześniu mieszkańcy Jarot przespacerują się nowych chodnikiem i pojadą odświeżoną drogą.
przebudowa N1374 i  N1372
rak
 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olo_mistrzu
21 lipca 2014 12:40

Mamy pojechać nową drogą we wrześniu. Przetarg rozstrzygnięty, a kiedy początek prac ?

Polecane