-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Pod ratuszem odbędzie się maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego

OlsztynPod ratuszem odbędzie się maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego

Kolejna edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego nabiera tempa. 14 czerwca odbędzie się maraton pisania wniosków do OBO. – To akcja, podczas której będziemy się uczyć prawidłowo napisać wniosek dla swojego osiedla lub dla całego miasta – informuje Monika Michniewicz, dyrektor biura dialogu obywatelskiego.

reklama

Maraton to nic innego jak wspólne spotkanie, podczas którego rodzą się fajne pomysły na przedsięwzięcia osiedlowe czy wielkie miejskie projekty. Nie każdy wie, jak się zabrać do zrealizowania pomysłu, który chodzi mu po głowie.

– Podczas maratonu luźne rozważania można przełożyć na konkretny wniosek. Potem wrześniowe głosowanie i w przyszłym roku realizacja – nic prostszego – mówi Monika Michniewicz. Wkrótce rozpoczniemy kampanię informacyjną i wskażemy konkretne terminy, bo z pierwszych docierających do opinii wynika, że na jednym maratonie się nie skończy.

reklama

W tym roku nie zabraknie także punktów konsultacyjnych, czyli miejsc, w których dowiemy się czy nasz pomysł da się zrealizować czy miejsce, które chcemy zagospodarować, jest gminne czy prywatne, czy 100 tysięcy złotych wystarczy na plac zabaw czy na kilometr chodnika. Planujemy mobilne punkty konsultacyjne, w których będziemy mogli porozmawiać nie tylko o inwestycyjnych pomysłach ale także edukacyjnych czy z zakresu kultury – dodaje Monika Michniewicz.

Harmonogram konsultacji dostępny jest na www.obo.olsztyn.eu

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia