fbpx
17 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powstają kolejne światła na ul. Krasickiego

OlsztynPowstają kolejne światła na ul. Krasickiego

Na jednej z największych ulic na olsztyńskich Nagórkach stanie kolejna sygnalizacja świetlna, łącząca ul. Krasickiego i Wańkowicza. 

reklama

Sprawa zwiększającej się liczby sygnalizacji świetlnych w Olsztynie jest sprawą drażliwą – jedni zaznaczają, że zwiększa to bezpieczeństwo na drodze, a inni, szczególnie kierowcy, którzy codziennie przebijają się przez miasto, narzekają, że zmniejsza to płynność ruchu drogowego i utrudnia jazdę.

Kolejna sygnalizacja w Olsztynie pojawi się w jednym z najbardziej ruchliwych punktów na Nagórkach, czyli skrzyżowaniu ul. Krasickiego z ul. Wańkowicza. – Budowana w tym miejscu sygnalizacja ma być częścią systemu ITS, realizowanego w ramach projektu modernizacji transportu publicznego w Olsztynie – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

reklama

Jak informuje ZDZiT, połączenie ulic Wańkowicza i Krasickiego będzie skrzyżowaniem z akomodacją, dzięki czemu będzie możliwe dostosowanie długości świateł do natężenia ruchu. Modernizacja tego odcinka ma nie tylko zapobiec tworzeniu się korków, ale także ułatwić kierowcom wyjazd z ul. Wańkowicza. – Nie będzie to tzw. zielona fala, ale pozwoli nam znacznie upłynnić ruch w tamtym rejonie i nadzorować ilość samochodów na skrzyżowaniach, aby zapobiec ich zakorkowaniu – dodaje Paweł Pliszka.

Minął miesiąc od ataku hakerskiego w Olsztynie. Co do tej pory zrobiły władze miasta?

Montowana sygnalizacja powstaje też z myślą o pieszych – niejednokrotnie newralgiczne skrzyżowanie było miejscem wypadków drogowych (w tym miejscu zimą 2012 r. została potrącona 13-letnia dziewczynka).

reklama

O wdrażaniu i sposobie działania ITS-u w Olsztynie pisaliśmy dla Was TUTAJ.

JC

 

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mieszkaniec jarot
4 listopada 2014 18:50

i przyjdzie zima… i żaden autobus nie podjedzie…., bo odkąd pamiętam autobusy brały rozpęd w zimę i nie zatrzymywały się nawet przy przystanku przy Carrefourze

???
3 listopada 2014 16:04

a kiedy na A.krajowej/Saperska ?

Polecane
Ogłoszenia
Minął miesiąc od ataku hakerskiego w Olsztynie. Co do tej pory zrobiły władze miasta?
Pirat nad piratami w Olsztynie. Skandaliczne zachowanie kierowcy audi