5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Biegaj z Kopernikiem

OlsztynBiegaj z Kopernikiem

Sport to zdrowie, przyjemność i rozrywka, dlatego już po raz szósty Olsztyn zaprasza na Copernicus Run, organizowany w ramach akcji Polska Biega. Start w niedzielę 1 czerwca pod halą Urania.

reklama

Olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny mobilizuje mieszkańców do wspólnego biegania, które poprzedzą imprezy towarzyszące – od godz. 10.30 będzie można wziąć udział w zabawie „Olsztyn roluje”. Po pokazie i rozgrzewce nastąpi wspólny przejazd rolkarzy z różnych grup wiekowych (1,5 km). Na 11.10 zaplanowywany jest Bieg Dzieci na dystansie 360 m (2x180m), a na 11.30 – Bieg Rodzinny na 700 m (2x350m). Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają dyplomy, przewidziany jest również puchar za najciekawsze przebranie.

Bieg główny (różne kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn) na dystansie 10 km wystartuje o godz. 12.00 ulicami: Piłsudskiego, Głowackiego, 11 listopada, Pieniężnego, Szrajbera, Mochnackiego, Grunwaldzką, Artyleryjską, ścieżkami wokół jeziora Długiego, Szarych Szeregów, Konopnickiej, Nowowiejskiego, Staromiejską i Prostą. Meta znajdować się będzie na Starym Mieście przy ul. Kołłątaja. Uczestnikom biegu wręczone zostaną medale, a trzem najlepszym zawodnikom w każdej kategorii – puchary.

reklama

Copernicus Run to jednocześnie finał I Grand Prix Warmii, do którego wliczają się biegi na dystansie 10 km w Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie.

Chętni mogą się rejestrować do 30 maja na stronach internetowych: www.osir.olsztyn.pl, www.superczas.pl lub osobiście w biurze OSiR Olsztyn (ul. Żołnierska 13a). W dniu imprezy również będzie możliwość zgłoszenia swojego uczestnictwa w biurze zawodów przy hali Urania w godz. 9.00-10.30.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia