fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Przedwyborczy spór o tramwaje. Radny pyta, a prezydent odpowiada

OlsztynPrzedwyborczy spór o tramwaje. Radny pyta, a prezydent odpowiada

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podczas wczorajszej konferencji prasowej radny Krzysztof Kacprzycki zaprezentował dane dotyczące faktycznego kosztu projektu tramwajowego. Do jego wyliczeń odniósł się podczas sesji Rady Miasta Piotr Grzymowicz. 

W wtorek (28.10.) pod CH Aura z dziennikarzami spotkał się Krzysztof Kacprzycki, któremu towarzyszył kandydat na radnego Karol Dempich. Tematem konferencji był projekt tramwajowy, a dokładniej jego faktyczny koszt.

– Poprosiłem prezydenta, żeby po rozstrzygnięciu ostatniego przetargu, powiedział wprost ile będą kosztowały tramwaje – powiedział radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Według wyliczeń radnego już w tej chwili wkład miasta wynosi ponad 624 mln złotych, co według wyliczeń Krzysztofa Kacprzyckiego przekracza już zakładany koszt o ponad 270 mln.

Do pytań Krzysztofa Kacprzyckiego odniósł się na środowej sesji Rady Miasta Piotr Grzymowicz:

Karol Gruszczyński powołuje Komitet Obrony Wyborów w Olsztynie

– Panu radnemu pojawiły się kuriozalne kwoty, bo zestawił cyfry z kontraktów i uznał to za koszt tylko projektu tramwajowego. Tam są również sumy związane z budową buspasów, wymianą kanalizacji i jezdni, która została wykonana w trakcie prac na al. Warszawskiej i ul. Pstrowskiego. Do kontraktu zawartego z firmą Skanska dołączono budowę ul. Bukowskiego, ale ona jest finansowana w ramach innego projektu i innego programu. Fragment ul. Sikorskiego i ul. Tuwima powstaje ze środków prywatnej firmy – powiedział prezydent – W związku z różnicą cen między rokiem 2010 i 2014, część prac sfinansujemy z innych projektów, żeby odciążyć koszt powstania tramwajów.

Miasto Olsztyn wygrało trzy sprawy z hiszpańską firmą FCC (której problemy finansowe spowodowały opóźnienia w realizacji projektu tramwajowego) i w związku z tym oddano gminie 25 mln złotych. Prezydent poinformował, że zwrócony zostanie również gminie VAT.

Karol Gruszczyński powołuje Komitet Obrony Wyborów w Olsztynie

KM

reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze