15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Rusza akcja Michelin „Ciśnienie pod kontrolą"

OlsztynRusza akcja Michelin „Ciśnienie pod kontrolą"

W najbliższy poniedziałek (27.10) startuje 10. edycja ogólnopolskiej akcji Michelin „Ciśnienie pod kontrolą”, dzięki której kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ciśnienie oraz stan bieżnika opon na 50 stacjach Statoil we wszystkich województwach w Polsce, również w Olsztynie. 

reklama

Ze statystyk wynika, że prawie 1/3 kierujących nie zna prawidłowego ciśnienia w oponach swojego samochodu. Większość nie wie również, gdzie szukać tego typu informacji. Dlatego kierowcy, którzy w nadchodzącym tygodniu wezmą udział w akcji Michelin „Ciśnienie pod kontrolą”, będą mogli bezpłatnie sprawdzić na stacjach Statoil zarówno poziom ciśnienia, jak i głębokość bieżnika, otrzymają też informacje na temat wpływu prawidłowego ciśnienia w oponach na bezpieczeństwo oraz ekonomię i ekologię jazdy. Eksperci Michelin będą czekać na kierowców w godzinach 11-20.

Olsztynie w akcji biorą udział cztery stacje, znajdujące się przy ul. Lubelskiej 10A, ul. Leonharda 9, ul. Śliwy 2 oraz ul. Pstrowskiego 10.

reklama

Inicjatywa, której odbędzie się już 10. edycja, jest od lat wspierana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendę Główną Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Polski Czerwony Krzyż oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Olsztynie i Warszawie.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane