-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bardziej rowerowo na ul. Hozjusza

GalerieBardziej rowerowo na ul. Hozjusza

Mieszkańcy os. Redykajny są najlepszym przykładem na to, jak skutecznie starać się o realizację dawno oczekiwanych rowerowych inwestycji. Pomógł w tym oczywiście Olsztyński Budżet Obywatelski, ale bez zaangażowania mieszkańców nie byłoby sukcesu. Jednym ze zwycięskich projektów było powstanie dokumentacji oraz pierwszego fragmentu drogi dla rowerów biegnącej wzdłuż ul. Hozjusza. W ostatnich dniach wymyślona i wywalczona przez mieszkańców „rowerówka” została oddano do użytku.

reklama

Bardziej rowerowo na ul. Hozjusza rower Galerie, Wiadomości

Jest to 500-metrowy odcinek z asfaltową nawierzchnią, przejazdami dla rowerzystów wyznaczonymi na skrzyżowaniach, łagodnym ominięciem przystanków autobusowych oraz pasem zieleni, który oddziela ruch rowerowy od chodnika.

reklama

Napotkani mieszkańcy bez wahania chwalą nową inwestycję:
– Na tę drogę głosowała cała moja rodzina – mówi pani Anna
– Teraz czekamy na wyniki tegorocznego głosowania i liczymy, że w przyszłym roku uda się doprowadzić ścieżkę do końca ulicy Hozjusza – dodaje mieszkanka osiedla Redykajny.

Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca

Ciekawostką powstałej drogi jest premierowe zastosowanie rozwiązania zwanego „czwartym wlotem”, o którego upowszechnienie zabiega olsztyński Oficer Rowerowy. Oznacza to, że na przedłużeniu ul. Wąwozowej powstał przejazd dla rowerzystów, który umożliwia wygodne przekroczenie ul. Hozjusza, wjazd na krótki łącznik i  kontynuowanie jazdy nową ścieżką.

reklama

– To jedna z prostych i tanich metod, która umożliwia budowanie czytelnych powiązań dla ruchu rowerowego – wyjaśnia Mirosław Arczak. – Wystarczy wykonać kilkumetrową odnogę od głównej ścieżki, obniżyć krawężnik i wprowadzić odpowiednie oznakowanie. Dzięki „czwartym wlotom” rowerzyści z pewnością nie będą przejeżdżać po okolicznych przejściach dla pieszych czy wykonywać karkołomne, zaskakujące manewry, aby znaleźć się po drugiej stronie drogi – zapewnia Arczak.

Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca

red

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca
Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca