fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kto nienawidzi Kortowiady?

OlsztynKto nienawidzi Kortowiady?

Wydawać by się mogło, że przez cały rok Olsztyn wraz ze studentami UWM-u czeka na Kortowiadę. Jednak nie wszyscy podzielają entuzjazm związany z tym wydarzeniem… 

reklama

Kilka dni juwenaliów są swoistym świętem, dzięki któremu stolica Warmii i Mazur ożywa – nie da się temu zaprzeczyć. Ale nie wszystkim to święto pasuje. Niektórzy nazywają je szyderczo „Bydłowiadą”, podczas której propaguje się przede wszystkim pijaństwo. Do sieci nawet trafił filmik kpiący z tegorocznej Kortowiady.

Olsztyńskie juwenalia mają obrońców i to nie tylko wśród samych studentów. – Kortowiada jest tak naprawdę jedyną imprezą, która potrafi rozbujać nasze senne miasto – mówi pan Wojtek, monter. – Ludzie narzekają, że w Olsztynie nic się nie dzieje, ale jak już coś się dzieje to też źle! To jak w końcu ma być? – pyta pan Wojtek. – Może siedźmy w domach i oglądajmy paradokumetny?

reklama

zym

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stanisław
26 maja 2014 22:28

Pani/Panie “ZYM” rzetelność i uczciwość dziennikarska nakazuje by w takich atykułach posługiwać się faktami a nie insynuacjami. Autora tego filmiku nie trudno jest znaleźć skoro “wrzucił” go na You Tube pod imieniem i nazwiskiem! I skoro mój filmik udostępniacie na swoich łamach to oczekuję na kontakt w sprawie praw autorskich. Ponadto oznajmiam, że moje intencje nie były takie jakie mi przypisujecie. Zainteresowani mogą zapoznać się z nimi na moim blogu: kuprawdzie.pl Ja w swoich filmikach i we wpisach na blogu walczę o PRAWDĘ o moją PRAWDĘ! Jako obywatel RP i mieszkaniec Olsztyna miałem takie samo prawo zamieścić ten filmik w… Czytaj więcej »

ja
26 maja 2014 17:27

Panie Janie i panie absolwencie.Chcecie żyć w mieście,które ma szansę sie rozwijać? Czy może na spokojnej wsi gdzie jedynym zajęciem jest uprawa roli i patrzenie jak trawa rośnie? Nikt panom nie zabrania się przeprowadzić. Kortowiada to jedyny festiwal w granicach miasta, który przyciąga tu jakiś kapitał. Jak panom tak bardzo przeszkadza alkohol w regionie (bo w mieście można się przecież zamknąć w domu albo przejść do lasu miejskiego czy nad jakieś inne jezioro niż kortowskie) to proszę pojechać ze swoimi skargami do starych jabłonek na zawody siatkarskie- tam też piwa nie brakuje, “bydła” również. Oba komentarze panów można by umieścić… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia