fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Wicemarszałek Wenderlich: – Andrzej Ryński to strzał w dziesiątkę

OlsztynWicemarszałek Wenderlich: - Andrzej Ryński to strzał w dziesiątkę

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wicemarszałka Sejmu RP Jerzy Wenderlich przyjechał do stolicy Warmii, aby wesprzeć kandydaturę Andrzeja Ryńskiego na prezydenta Olsztyna, który piastował już ten urząd w latach 1994-1998.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej dzisiejsze spotkanie (15.10) odbyło się na Placu Jana Pawła II pod olsztyńskim Ratuszem i zostało połączone z prezentacją kandydatów KWW Andrzeja Ryńskiego “Olsztyn przyjazny ludziom”.

– Miasto nie może żyć bez inwestycji, ale muszą one służyć jego mieszkańcom, muszą być z nimi przedyskutowane i dobrze przemyślane. Chcemy uczynić Olsztyn miastem, w którym chce się żyć: z którego się nie ucieka, a chce się tam wracać – taką wizję przyszłości przedstawił dziś dziennikarzom kandydat na prezydenta Olsztyna.

Z KWW Andrzeja Ryńskiego do Rady Miasta będzie kandydować 47 mężczyzn i kobiet. Z pierwszych miejsc w poszczególnych okręgach będą startować: Kornelia Kurowska (okręg 1), Stanisław Leszek Szatkowski (okręg 2), Andrzej Ryński (okręg 3) oraz Krzysztof Kacprzycki (okręg 4).

O swoim pełnym poparciu dla Andrzeja Ryńskiego, ubiegającego się o fotel prezydenta Olsztyna, zapewnił wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich. – Andrzeja Ryńskiego znam już od 20 lat i czego się nie dotknie, zamienia w złoto. Jak na osobę z tak dużymi osiągnięciami ma jednak jedną wadę: jest zbyt skromny, ale może taki powinien być dobry gospodarz miasta. Nigdy się na nim nie zawiodłem i wierzę, że olsztynianie wybiorą osobę z tak bogatym doświadczeniem. Andrzej Ryński to strzał w dziesiątkę.

Kontynuacją wizyty wicemarszałka w Olsztynie było spotkanie z członkami Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego “Pojezierze” i mieszkańcami miasta w siedzibie placówki.

JC

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze