fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Rekordowe głosowanie na OBO. Wyniki prawdopodobnie w tym tygodniu

OlsztynRekordowe głosowanie na OBO. Wyniki prawdopodobnie w tym tygodniu

Do ratusza wpłynęło dwa razy więcej głosów na OBO, niż w ubiegłym roku. W związku z tym liczenie głosów zostało przedłużone do końca miesiąca. 

reklama

We wtorek (14.10.) Piotr Grzymowicz spotkał się z dziennikarzami w sprawie zakończonego głosowania na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Olsztynianie mogli oddawać głos od 10 września do 10 października.

– Nasi mieszkańcy byli bardzo aktywni. W ubiegłym roku oddano ponad 10 tys. głosów. W tym roku prawdopodobnie będzie przynajmniej dwa razy tyle – powiedział Piotr Grzymowicz – W sumie głosy do sytemu wprowadza teraz 20 pracowników ratusza. W związku z tym muszę zmienić rozporządzenie i przedłużyć czas liczenia głosów. W tym zarządzeniu wpisana będzie data 30 października, ale faktycznie liczenie głosów zakończy się w tym tygodniu.

reklama
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Olsztyński Budżet Obywatelski to inicjatywa, w ramach której mieszkańcy decydują o wykorzystaniu środków miejskich. Budżety partycypacyjne są również formą konsultacji społecznych, w trakcie których olsztynianie mogą wskazać obszary wymagające dofinansowania na mapie stolicy Warmii.

KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?