fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Rekordowe głosowanie na OBO. Wyniki prawdopodobnie w tym tygodniu

OlsztynRekordowe głosowanie na OBO. Wyniki prawdopodobnie w tym tygodniu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do ratusza wpłynęło dwa razy więcej głosów na OBO, niż w ubiegłym roku. W związku z tym liczenie głosów zostało przedłużone do końca miesiąca. 

We wtorek (14.10.) Piotr Grzymowicz spotkał się z dziennikarzami w sprawie zakończonego głosowania na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Olsztynianie mogli oddawać głos od 10 września do 10 października.

– Nasi mieszkańcy byli bardzo aktywni. W ubiegłym roku oddano ponad 10 tys. głosów. W tym roku prawdopodobnie będzie przynajmniej dwa razy tyle – powiedział Piotr Grzymowicz – W sumie głosy do sytemu wprowadza teraz 20 pracowników ratusza. W związku z tym muszę zmienić rozporządzenie i przedłużyć czas liczenia głosów. W tym zarządzeniu wpisana będzie data 30 października, ale faktycznie liczenie głosów zakończy się w tym tygodniu.

Olsztyński Budżet Obywatelski to inicjatywa, w ramach której mieszkańcy decydują o wykorzystaniu środków miejskich. Budżety partycypacyjne są również formą konsultacji społecznych, w trakcie których olsztynianie mogą wskazać obszary wymagające dofinansowania na mapie stolicy Warmii.

KM

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze