22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

CBŚ przechwyciło 5 kg narkotyków. Zlikwidowali magazyn z amfetaminą i marihuaną

ElblągCBŚ przechwyciło 5 kg narkotyków. Zlikwidowali magazyn z amfetaminą i marihuaną

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali magazyn z amfetaminą i marihuaną, z którego miało trafić na rynek prawie 5 kg narkotyków. W nielegalnej dystrybucji wartość używek wyniosłaby ok. 150 tys. złotych.

reklama

Jakiś czas temu funkcjonariusze CBŚ ustalili, że osoby związane z elbląskim środowiskiem pseudokibiców mogą wprowadzać do obrotu znaczne ilości narkotyków. Zebrane przez nich informacje pozwoliły na określenie lokalizacji magazynu oraz ustalenie tożsamości zamieszanych w tę nielegalną działalność.

narkotyki elbląg

reklama

Likwidacja magazynu miała miejsce we wtorek (7.10) po południu. Grupa realizacyjna weszła do jednego z mieszkań na terenie Elbląga. To tam, według ustaleń policji, Tomasz B. miał dostarczać narkotyki. Zgodnie z przewidywaniami w wynajmowanym lokalu zabezpieczono cztery kg amfetaminy, ok. kilograma marihuany oraz kofeinę. Oprócz Tomasza B. funkcjonariusze zatrzymali również 27-letniego Kamila B., który w momencie zatrzymania miał przy sobie pieniądze i niewielką ilości narkotyków. W drugim z przeszukanych lokali znaleziono blisko 50 gramów marihuany.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
trevor
10 października 2014 21:42

Mieszaja kolego amfetamine z kofeina by sie dorobic bardziej. Kolr te sam i tez lekkiego kopa daje

Adi
10 października 2014 14:20

“w wynajmowanym lokalu zabezpieczono cztery kg amfetaminy, ok. kilograma marihuany oraz kofeinę.”
Własnie pije kawusie i co ? Mam sie spodziewac wjazdu CBŚ? Od kiedy to kofeina jest zabroniona?

Polecane