18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Weź udział w konferencji z okazji Dnia Mediacji

OlsztynWeź udział w konferencji z okazji Dnia Mediacji

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie zaprasza przedsiębiorców z Olsztyna i okolic na konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji, która odbędzie się w środę (15.10).

reklama

Wydarzenie ma na celu pokazanie przedsiębiorcom alternatywnych metod rozwiązywania sporów, aby mogli oni uniknąć drogi sądowej. Oprócz wiadomości teoretycznych, uczestnicy konferencji będą również mogli zapoznać się z wypowiedziami praktyków i przygotowanymi dla nich materiałami. Konferencję poprowadzi dr Małgorzata Augustyniak z Katedry Teorii i Filozofii Prawa i Państwa.

Wydarzenie jest objęte patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Sądów Okręgowego i Rejonowego w Olsztynie.

reklama

Konferencja odbędzie się w Auli Błękitnej Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie (ul. Dybowskiego 11) w środę (15.10) w godzinach 13–15.

Program konferencji:

– otwarcie obrad przez Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie, Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie oraz Koordynatora ds. Mediacji przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie

reklama

– wykład pt. „Skutki podatkowe mediacji”, doradca podatkowy Tomasz Kaczyński, Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych

– emisja filmu „Mediacja jestem za” – symulacja mediacji w sprawie cywilnej

– prezentacja działalności Ośrodka Mediacji Gospodarczej przy OIRP w Olsztynie, mec. Cezary Jezierski, Prezes OMG przy OIRP w Olsztynie, mediator.

– prezentacja działalności Stałego Sądu Polubownego przy OIRP w Olsztynie, mec. Tomasz Parkasiewicz, Prezes SSP przy OIRP w Olsztynie, arbiter.

– prezentacja Studiów Podyplomowych Mediacji Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie – wykład  „Kształcenie mediatorów”, mec. dr Adam Zienkiewicz, Kierownik Studiów Podyplomowych Mediacji WPiA UWM, mediator.

– mediacja ze skierowania Sądu, Sędzia Sądu Okręgowego Wiesław Kasprzyk, Sąd Okręgowy, Wydział I Cywilny w Olsztynie

– dyskusja i podsumowanie konferencji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa mailowo (adres: kj@oirp.olsztyn.pl) do dnia 10.10.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane