17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Do końca roku ul. Obiegowa będzie przejezdna

GalerieDo końca roku ul. Obiegowa będzie przejezdna

Konsorcjum trzech firm będzie miało 460 dni na zakończenie budowy ul. Obiegowej, ale do końca roku ma być ona udostępniona dla ruchu samochodowego.

reklama

Do końca roku ul. Obiegowa będzie przejezdna Piotr Grzymowicz Galerie, Olsztyn, Wiadomości

W olsztyńskim ratuszu podpisano dzisiaj umowę na budowę ul. Obiegowej. Swoje oferty złożyło jedenaście firm. Spośród nich siedem zakwalifikowało się do dalszego postępowania. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Strabag sp. z.o.o.o., Strabag Rail GmbH i Viamont DSP. Koszt inwestycji to ponad 45 milionów złotych (z czego 15% pochodziło ze środków własnych, a reszta z dotacji unijnej).

reklama

Po problemach związanych z poprzednim wykonawcą, tym razem ratusz podzielił “projekt tramwajowy” na etapy, które realizować będą różni wykonawcy. Konsorcjum Strabag ma 460 dni na zakończenie inwestycji, ale w umowie znalazł się zapis o tym, że ulica ma być przejezdna dla samochodów do końca 2014 roku. W ciągu ul. Żołnierskiej będzie wybudowany wiadukt, dzięki czemu skrzyżowanie między obydwiema ulicami będzie całkowicie bezkolizyjne.

Umowę podpisał prezydent Piotr Grzymowicz i przedstawiciel Strabagu Marek Lesz. Olsztyn współpracował już z tym wykonawcą podczas budowy ul. Artyleryjskiej.

ULICA OBIEGOWA RELIGI

reklama

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
m
12 maja 2014 09:11

zaczynacie pisać już jak olsztyńska – kupa błędów: “Swoje oferty złozył jedenaście firm”
a firma nazywa STRABAG, a nie STARBAG… przydałaby się jakaś korekta droga redakcjo

Polecane