18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Jeden nocny rajd, trzy wykroczenia

OlsztynJeden nocny rajd, trzy wykroczenia

Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania dwóch wypadków drogowych oraz niestosowania się do prawomocnego wyroku sądowego usłyszy 27-letni Wojciech L. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

reklama

Minionej nocy (6.10) doszło do dwóch wypadków z udziałem tego samego kierowcy. Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce na ul. Oczapowskiego. Wojciech L., cofając osobowym audi, uderzył w zaparkowanego volkswagena, w którym siedział jego właściciel. Kierujący nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i odjechał w kierunku miejscowości Tomaszkowo. W trakcie ucieczki kierujący audi zjechał nagle na pobocze, uderzając w betonowy słupek, co doprowadziło do przewrócenia auta. Sprawca podwójnej stłuczki ponownie uciekł z miejsca zdarzenia, tym razem pieszo.

Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, 27-latek wziął na siebie winę za oba wydarzenia. Badanie alkomatem wykazało u kierującego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy, a auto odholowano na policyjny parking. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach wyszło także na jaw, że kierujący ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Łącznie grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

reklama

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane