25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Przyznał się do dwóch drinków, we krwi miał 2 promile

WiadomościPrzyznał się do dwóch drinków, we krwi miał 2 promile

Lidzbarscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który był pod wpływem alkoholu. Jak tłumaczył funkcjonariuszom 65-latek, wypił tylko dwie lampki koniaku, czego nie potwierdziło jednak badanie alkomatem.

reklama

W czwartek (2.10) po godz. 15 do komisariatu w Lidzbarku wpłynęło zgłoszenie, że niedługo ulicami miasta będzie przejeżdżał samochód alfa romeo, którego kierujący najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Wysłany we wskazane miejsce patrol zauważył opisywane auto, a prowadzącego samochód skontrolował już po zaparkowaniu przez niego alfy romeo na terenie posesji. Badanie alkomatem wykazało, że 65-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowca przyznał, że, owszem, wypił, ale dwie lampki koniaku podczas spotkania biznesowego.

Mieszkaniec Lidzbarka odmówił ponownego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego policjantami eskortowali go do szpitala w celu pobrania krwi. Jeżeli wynik badania potwierdzi przypuszczenia funkcjonariuszy, mężczyźnie będzie groziło do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi na okres 10 lat.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane