fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Premie, projekty i nowy sprzęt. Dobre wieści z Dobrego Miasta

OlsztynPremie, projekty i nowy sprzęt. Dobre wieści z Dobrego Miasta

Ponad 84 tysiące złotych na plusie – tak po ośmiu miesiącach tego roku wygląda kondycja finansowa powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście. – Dobra sytuacja szpitala pozwala nam na inwestycję w sprzęt medyczny oraz podwyżki wynagrodzeń pracowników – zapowiada Wiesław Makowski, p.o. dyrektora placówki.

reklama

Dobre wieści zarówno dla pracowników, jak i pacjentów płyną z dobromiejskiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Szpital kontynuuje dobrą passę i po zakończeniu minionego roku na plusie, nadal utrzymuje wynik dodatni.

– Po ośmiu miesiącach roku bieżącego w kasie ZZOZ są 84 tysiące na plusie – mówi Wiesław Makowski, p.o. dyrektora placówki. – Dobra sytuacja szpitala pozwala nam na inwestycję w sprzęt medyczny oraz podwyżki wynagrodzeń pracowników.

reklama

Podwyżki w wysokości 5 proc. dotychczasowej pensji obejmą wszystkich pracowników Zakładu od 1 stycznia 2015. A to nie koniec dobrych wieści.

– Mając na uwadze zwiększone wydatki w okresie świątecznym, chcemy naszym pracownikom przyznać jeszcze w grudniu tego roku specjalną premię uznaniową – mówi Wiesław Makowski.

reklama

Są też dobre wiadomości dla pacjentów. Do poradni chirurgicznej trafił rektoskop, ułatwiający procedury zabiegowe na przewodzie pokarmowym. Zwiększył się też zakres rzeczowy badań laboratoryjnych, dzięki czemu pacjenci na przykład z chorą tarczycą nie muszą już jeździć na badania do Olsztyna. Szefostwo ZZOZ zabezpieczyło środki na defibrylator, który w listopadzie trafi do działu pomocy doraźnej. W planach jest jeszcze remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz wprowadzenie elektronicznego systemu ewidencji pacjentów.

Szefostwo szpitala myśli też o komforcie i kondycji psychicznej swoich pacjentów. Dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich powstał projekt stworzenia przy szpitalu obszaru rekreacyjno-wypoczynkowego.

– Z „ogródka” korzystaliby nie tylko pacjenci z Zakładu, ale też osoby starsze z miasta – mówi dyrektor Makowski. – Kontakt z przyrodą i innymi ludźmi dobrze wpłynie na kondycję emocjonalną naszych pensjonariuszy.

Projekt zakłada wyrównanie terenu, a następnie zagospodarowanie go klombami kwiatowymi i krzewami. Powstać ma alejka z drewnianymi ławkami dla spacerowiczów i karmnikami dla ptaków oraz plac ćwiczeń z barierką gimnastyczną. Projekt składany za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” czeka na ostateczne rozpatrzenie urzędu marszałkowskiego. Inwestycja miałaby być sfinansowana w 80% ze środków unijnych, pozostałych 20% pochodziłoby z kasy Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście.

KM

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zbulwersowany
7 grudnia 2014 14:47

Jak przeczytałem artykuł to zachciało mi się śmiać, łatwo można przypisać sobie przysługi innych. Zanim rządy objął p. Wiesław M było już wiadomo jakie zadania Szpital ma zrealizować w 2014 r. i ustalił to poprzedni Dyrektor czyli p. Maria M, np. remont ZOL był planowany na II-III kwartał 2014, a tera mówi się o tym, że ” jest w planach”, wdrążenie dokumentacji medycznej za setki tysięcy złotych, która miała być zrealizowana w 2014 rozstała wstrzymana na początku 2014 r.,a teraz się mówi tylko o elektronicznej ewidencji pacjentów tylko za kilka tysięcy zł, gdzie jest zakup sprzętu medycznego, który miał być… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia