fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Łynostrada połączy ze sobą wszystkie parki i miejsca rekreacyjne w Olsztynie?

GalerieŁynostrada połączy ze sobą wszystkie parki i miejsca rekreacyjne w Olsztynie?

Łynostrada to pomysł mieszkańców Olsztyna, który ma być idealnym uzupełnieniem miejskich inwestycji. Projekt przygotowały dwa stowarzyszenia – “Wizja Lokalna” i “Forum Rozwoju”. 

reklama

Łynostrada połączy ze sobą wszystkie parki i miejsca rekreacyjne w Olsztynie? Olsztyński Budżet Obywatelski Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Przypomnijmy, że zbierający bardzo dobre recenzje projekt stowarzyszeń “Wizja Lokalna” i “Forum Rozwoju Olsztyna”, został w pierwszej fazie weryfikacji wniosków odrzucony. Wnioskodawcy nie kryli wówczas zaskoczenia i na łamach lokalnych mediów zapowiedzieli odwołanie od niezasadnej ich zdaniem decyzji urzędników. Projekt został ostatecznie zweryfikowany pozytywnie, co jak wskazują organizatorzy, jest sukcesem przede wszystkim samej procedury Budżetu Obywatelskiego.

reklama

– Byliśmy przekonani, że wniosek skonstruowaliśmy prawidłowo, dlatego skorzystaliśmy z zapisu o możliwości złożenia odwołania, który został wprowadzony do Budżetu Obywatelskiego w tym roku. Cieszymy się, że urzędnicy ostatecznie dopuścili projekt do głosowania i dali mieszkańcom możliwość poparcia tej ważnej z punktu widzenia miasta inicjatywy – mówią Piotr Pokora, Paweł Klonowski i Łukasz Tworkowski.

Wnioskodawcy „Łynostrady” nie poprzestali na samym zgłoszeniu pomysłu, a intensywnie włączyli się w jego promocję. W niecałe dwa tygodnie profil inicjatywy na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/lynostrada) polubiło już ponad 630 osób. Powstały też pierwsze wizualizacje przedsięwzięcia, które w przyszłości może stanowić o charakterze miasta.

reklama

– Wizualizacje mają co prawda charakter poglądowy, jednak już teraz pokazują, jak wielki potencjał drzemie w terenach położonych nad Łyną. Jest to potencjał póki co niewykorzystany, jednak z pomocą mieszkańców mamy nadzieję to wkrótce zmienić – podkreślają zgodnie autorzy projektu. Łynostrada ma docelowo połączyć ze sobą wszystkie parki i miejsca rekreacyjne, w tym Las Miejski, Park Podzamcze, Park Centralny, Park Mleczna, Park Korczaka i tereny zielone Brzezin, tworząc spójny kompleks parkowo-rekreacyjny – dodają.

Organizatorzy postanowili również skonfrontować założenia z rzeczywistością, dlatego już w najbliższą sobotę (dnia 4 października 2014 roku) o godzinie 12 zapraszają wszystkich chętnych na wspólną przejażdżkę rowerową trasą planowanej inwestycji połączoną z dyskusją na temat projektu Łynostrady. Szczegóły wydarzenia znajdują się pod adresem www.facebook.com/events/1535360900028947/

RED

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marlena
1 października 2014 10:36

szkoda tego pięknego “dzikiego” miejsca w centrum Olsztyna.

Polecane
Ogłoszenia