-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Świat Lema i krainy Westeros na wyciągnięcie ręki – zbliżają się Olsztyńskie Dni Fantastyki

OlsztynŚwiat Lema i krainy Westeros na wyciągnięcie ręki - zbliżają się Olsztyńskie...

Dla nerdów, geeków, pasjonatów lub po prostu fanów dobrej zabawy drugi październikowy weekend zapowiada się wręcz fantastycznie. W dniach 11-12.10 odbędą się w naszym mieście Olsztyńskie Dni Fantastyki, a wraz z nimi ciekawe prelekcje, gry, warsztaty i mnóstwo innych rozrywek.

reklama

Głównie za sprawą kasowych produkcji, takich jak „Gra o tron”, fantastyka przeżywa swój złoty wiek, a zainteresowanie nią w skali globalnej wydaje się tylko rosnąć, co widać również w naszym mieście.  Olsztyńska Kamienicy Naujacka zamieni się niedługo w centrum szeroko pojętej fantastyki, funkcjonującej w kulturze pod różnymi postaciami – gry, serialu czy dzieła literackiego.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji, dzięki którym uczestnicy Dni będą mogli nie tylko brać udział w grach, sesjach, turniejach i konkursach (m.in. popularny cosplay), ale również pogłębić swoją wiedzę z zakresu tematyki fantasy, uczestnicząc w zaplanowanych prelekcjach dotyczących „Gwiezdnych Wojen”, twórczości Stanisława Lema czy wprowadzających do świata Warhammera. Nie zabraknie również spotkań autorskich – wśród pisarzy, którzy będą odpowiadać na pytania fanów, będzie m.in. Bartek Biedrzycki, autor „Kompleksu 7215”.

reklama

Olsztyńskie Dni Fantastyki odbędą się w sobotę (11.10) w godz. 10-20 oraz w niedzielę (12.10) w godz. 10-19.

Dokładny plan imprezy dostępny jest TUTAJ.

reklama

JC
 

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne