24 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Święto olsztyńskich motocyklistów!

OlsztynŚwięto olsztyńskich motocyklistów!

Ostatni weekend kwietnia to tradycyjnie czas olsztyńskiego święta motocyklistów – Tabunady.

reklama

W tym roku zlot będzie wyjątkowy, gdyż jest to jego dziesiąta edycja. Z tej okazji organizatorzy – członkowie klubu motocyklowego TABUN – we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UWM, przygotowali dużo atrakcji. Pojawiły się też zmiany w stosunku do lat ubiegłych.

– Największą nowością będzie zmiana trasy sobotniej parady motocyklowej i nowe miejsce, gdzie odbędą się konkurencje i pokazy – zapowiada Piotr Milanowski z Tabuna.

reklama

Parada ruszy o godz. 11.15 z parkingu przy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM i przejedzie ulicami: Dybowskiego, Warszawska, Tuwima, Sikorskiego, Pstrowskiego, Niepodległości, Szrajbera, Pieniężnego, Piłsudskiego, Dworcowa, Pstrowskiego, Sikorskiego, Tuwima, Warszawska i Dybowskiego. Tam o godz. 12 rozpoczną się motocyklowe konkurencje i pokazy, m.in. w wykonaniu czołowych polskich zawodników trialu z Sherco Academy.

– Zapraszamy mieszkańców na te pokazy, bo jest to wyjątkowa okazja by podziwiać na żywo trialowców w akcji – mówi Piotr Milanowski. – Ten sport w Polsce funkcjonuje w zasadzie tylko na południu, więc pokazy na naszym zlocie to prawdziwa rzadkość w tej części kraju. Zawodnicy będą jeździli po specjalnie przygotowanych przeszkodach, a także po wrakach aut. Dreszczyku emocji dostarczą też z pewnością skoki ponad ochotnikami wybranymi z publiczności. Jednak sobotnia parada i pokazy to tylko niewielka część zlotu, który rozpocznie się w piątek a zakończy w niedzielę. W bazie zlotu, ośrodku wypoczynkowym Kołatek w Mierkach na motocyklistów czekają m.in. koncerty, pokazy ognia, występy drużyn wikińskich i wojów bolesławowych, konkurencje jeździeckie i sprawnościowe, wycieczki w ciekawe miejsca, wyścigi oraz wiele innych atrakcji, których organizatorzy nie chcą zdradzać.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane