fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Święto olsztyńskich motocyklistów!

OlsztynŚwięto olsztyńskich motocyklistów!

Ostatni weekend kwietnia to tradycyjnie czas olsztyńskiego święta motocyklistów – Tabunady.

reklama

W tym roku zlot będzie wyjątkowy, gdyż jest to jego dziesiąta edycja. Z tej okazji organizatorzy – członkowie klubu motocyklowego TABUN – we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UWM, przygotowali dużo atrakcji. Pojawiły się też zmiany w stosunku do lat ubiegłych.

– Największą nowością będzie zmiana trasy sobotniej parady motocyklowej i nowe miejsce, gdzie odbędą się konkurencje i pokazy – zapowiada Piotr Milanowski z Tabuna.

reklama

Parada ruszy o godz. 11.15 z parkingu przy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM i przejedzie ulicami: Dybowskiego, Warszawska, Tuwima, Sikorskiego, Pstrowskiego, Niepodległości, Szrajbera, Pieniężnego, Piłsudskiego, Dworcowa, Pstrowskiego, Sikorskiego, Tuwima, Warszawska i Dybowskiego. Tam o godz. 12 rozpoczną się motocyklowe konkurencje i pokazy, m.in. w wykonaniu czołowych polskich zawodników trialu z Sherco Academy.

– Zapraszamy mieszkańców na te pokazy, bo jest to wyjątkowa okazja by podziwiać na żywo trialowców w akcji – mówi Piotr Milanowski. – Ten sport w Polsce funkcjonuje w zasadzie tylko na południu, więc pokazy na naszym zlocie to prawdziwa rzadkość w tej części kraju. Zawodnicy będą jeździli po specjalnie przygotowanych przeszkodach, a także po wrakach aut. Dreszczyku emocji dostarczą też z pewnością skoki ponad ochotnikami wybranymi z publiczności. Jednak sobotnia parada i pokazy to tylko niewielka część zlotu, który rozpocznie się w piątek a zakończy w niedzielę. W bazie zlotu, ośrodku wypoczynkowym Kołatek w Mierkach na motocyklistów czekają m.in. koncerty, pokazy ognia, występy drużyn wikińskich i wojów bolesławowych, konkurencje jeździeckie i sprawnościowe, wycieczki w ciekawe miejsca, wyścigi oraz wiele innych atrakcji, których organizatorzy nie chcą zdradzać.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia