20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Niemal 100 km dróg do przebudowy w regionie

OlsztynNiemal 100 km dróg do przebudowy w regionie

Ponad 95 km dróg w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przebudowanych w 2014 roku dzięki Narodowemu Programowi Przebudowy Dróg Lokalnych.

reklama

Minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził właśnie listę wniosków z Warmii i Mazur zakwalifikowanych do dofinansowania zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo, Dostępność, Rozwój.

W 19 powiatach zostanie zmodernizowanych prawie 59 km dróg, a w 20 gminach około 37 km dróg. Rząd przeznaczył na ten cel w naszym województwie 41 mln 790 tys. złotych, samorządy dołożą ponad 47 mln złotych. Od początku tego programu na Warmii i Mazurach zmodernizowanych zostało już prawie 800 km dróg lokalnych. Dzięki inwestycjom drogowym poprawiły się warunki życia mieszkańców oraz atrakcyjność terenów i podmiotów gospodarczych w województwie.

reklama

Nastąpiła poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach obejmująca z jednej strony unowocześnienie wyposażenia dróg w urządzenia zwiększające bezpieczeństwo ruchu, z drugiej zaś strony powodująca zmianę postaw i zachowań uczestników ruchu drogowego.

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego polegały w głównej mierze na wyposażaniu dróg w rozwiązania i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego tj. budowę chodników, budowę azyli dla pieszych, fizyczne separowanie ruchu pieszych od ruchu pojazdów, sygnalizacje świetlne, rozdzielenie kierunków ruchu, montaż barier ochronnych, poprawę jakości oznakowania poziomego i pionowego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane