fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozpocznie się sadzenie drzew przy drodze 542 na odcinku Zapieka-Frygnowo

OlsztynRozpocznie się sadzenie drzew przy drodze 542 na odcinku Zapieka-Frygnowo

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wspólnie z zarządami powiatowych dróg przygotował program kształtowania i pielęgnacji przydrożnych alei. Drogowcy rozpoczną swój pilotażowy projekt przy trasie wojewódzkiej nr 542 na odcinku Zapieka-Frygnowo w okolicy Pól Grunwaldzkich. To przygotowanie do wieloletniego programu odtwarzania i pielęgnacji alei, które są jedną z wizytówek Warmii i Mazur.

reklama

Do nasadzeń wybrano odpowiednie gatunki drzew: klon zwyczajny, dąb czerwony, a także bez czarny i jarząb. Drzewa będą sadzone w bezpiecznej dla kierowców odległości. Program polegać będzie nie tylko na sadzeniu drzew przy drogach, które do tej pory nie posiadają alei np. odcinek Zapieka-Frygnowo, ale także nastawiony jest na odtwarzanie przydrożnej zieleni, w miejscach w których jej przetrwanie ze względu na wiek drzew jest zagrożone.

Sadzenie drzew wzdłuż dwukilometrowego odcinka trasy rozpocznie się 14 kwietnia.

reklama

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
anonim
22 kwietnia 2014 14:38

ciekawa jaka jest ta bezpieczna odległość? bo drzewa przy drogach powodują tylko ciągły napływ takich artykułów jak ten http://www.kurierolsztynski.pl/26685,2014,04,14,samochod-uderzyl-w-drzewo-kierowca-zginal-na-miejscu

Polecane
Ogłoszenia