19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Wodny plac zabaw gotowy do testów

OlsztynWodny plac zabaw gotowy do testów

Trwają testy nowego wodnego placu zabaw na plaży miejskiej. Choć mieszkańcom udostępniony będzie oficjalnie dopiero od maja przyszłego roku, to śmiałkowie od najbliższej soboty będą mogli wypróbować dmuchańce.

reklama

Wodny plac zabaw gotowy do testów ukiel Olsztyn, Wiadomości

Plac zabaw składa się z około 50 elementów zarówno wolno pływających, jak i połączonych ze sobą torów przeszkód. Wszystkie wykonane są ze specjalnego, odpornego materiału i zostały przyczepione do dna jeziora specjalnymi kotwicami, które będzie można demontować zimą. Instalacja zamontowana została w odległości około 15-20 metrów od brzegu, tuż obok głównego pomostu na plaży miejskiej, na głębokości do trzech metrów. Na powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych jednocześnie może się bawić nawet 200-250 osób.

reklama

Olsztyński plac zabaw składa się m.in. z dmuchanych:
– torów przeszkód,
– katapult,
– huśtawek,
– trampolin,
– zjeżdżalni,
– 6-metrowej ścianki wspinaczkowej,
– oraz dmuchanego boiska do gry w siatkówkę (zainstalowana zostanie w maju 2015 r.)

Z licznych elementów mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Nad bezpieczeństwem zabawy będą czuwają ratownicy wodni.

Pływający plac zabaw w Olsztynie to największy obiekt pływający w kraju, oraz jeden ze znaczących tego typu obiektów w całej Europie. Plac zabaw zakupiony został w ramach realizowanego nad Jeziorem Ukiel projektu „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”.

reklama

RED

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane