fbpx
12 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

W wakacje w wodach regionu utonęło 19 osób. Od początku sezonu już 30

reklama

Policyjny raport podsumowujący wakacje na wodach Warmii i Mazur wskazuje na poprawę bezpieczeństwa. Spadła liczba utonięć, szczególnie wśród osób w średnim wieku.
Nie odnotowano tragicznych zdarzeń wśród osób nieletnich. Najbezpieczniej, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek nad wodą, było na plażach strzeżonych i basenach.
Porównując wakacje 2013 i tegoroczne mniej osób straciło życie w wyniku utonięcia (19 osób). Co cieszy, największy spadek liczby tych tragicznych zdarzeń dotyczy osób w średnim wieku (w 2013 – 11, w 2014 – 4).
Najwięcej utonięć dotyczyło jezior – 15, a i tak liczba ta w porównaniu z ubiegłym rokiem zmalała o sześć. Aż do dwunastu tragicznych zdarzeń doszło na przestrzeni piątku i niedzieli. W sobotę utonęło dziewięć osób.
Głównymi przyczynami utonięć były brawura, alkohol, brak umiejętności pływania, wypadnięcie z łodzi.
Sezon jeszcze się nie zakończył. Policyjni wodniacy nadal pracują i monitorują sytuację na wodach regionu. Optymizmem napawa fakt, że od początku maja do końca sierpnia, w porównaniu do ubiegłorocznej sytuacji podczas sezonu żeglarskiego, liczba utonięć spadła do trzydziestu.
Edyta Głogowska

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze