fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

W wakacje w wodach regionu utonęło 19 osób. Od początku sezonu już 30

reklama
reklama
Wyślij przez
Policyjny raport podsumowujący wakacje na wodach Warmii i Mazur wskazuje na poprawę bezpieczeństwa. Spadła liczba utonięć, szczególnie wśród osób w średnim wieku.
Nie odnotowano tragicznych zdarzeń wśród osób nieletnich. Najbezpieczniej, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek nad wodą, było na plażach strzeżonych i basenach.
Porównując wakacje 2013 i tegoroczne mniej osób straciło życie w wyniku utonięcia (19 osób). Co cieszy, największy spadek liczby tych tragicznych zdarzeń dotyczy osób w średnim wieku (w 2013 – 11, w 2014 – 4).
Najwięcej utonięć dotyczyło jezior – 15, a i tak liczba ta w porównaniu z ubiegłym rokiem zmalała o sześć. Aż do dwunastu tragicznych zdarzeń doszło na przestrzeni piątku i niedzieli. W sobotę utonęło dziewięć osób.
Głównymi przyczynami utonięć były brawura, alkohol, brak umiejętności pływania, wypadnięcie z łodzi.
Sezon jeszcze się nie zakończył. Policyjni wodniacy nadal pracują i monitorują sytuację na wodach regionu. Optymizmem napawa fakt, że od początku maja do końca sierpnia, w porównaniu do ubiegłorocznej sytuacji podczas sezonu żeglarskiego, liczba utonięć spadła do trzydziestu.
Edyta Głogowska


reklama

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze