fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Nastolatek z Niemiec odnaleziony. Dlaczego uciekł?

reklama

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 16-letniego obywatela Niemiec, który w miniony wtorek opuścił miejsce obecnego pobytu u rodziny w Ostródzie i przez dwa dni nie nawiązywał z opiekunami kontaktu. Chłopak został rozpoznany w supermarkecie.

Nastolatka szukano z ziemi i powietrza. Codzienne do działań angażowano kilkudziesięciu policjantów, w tym z słuchaczy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Funkcjonariuszy wspierali strażacy, leśnicy, ochotnicy PCK oraz wolontariusze. Poszukiwania prowadzili także strażacy z gdańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, którzy pracują ze specjalnie wyszkolonymi do poszukiwań ludzi psami. Wczoraj teren objęty działaniami policjanci obserwowali także z powietrza, z helikoptera z kamerą termowizyjną.

Wczoraj (czwartek) około godziny 17 poszukiwanego 16-letniego obywatela Niemiec zauważyła klientka olsztyńskiego centrum handlowego. Kobieta o swoich spostrzeżeniach powiadomiła policjantów z Olsztyna. Powiedziała, że jest prawie pewna, że to chłopak, którego zdjęcie widziała w mediach. Informacja potwierdziła się. Chłopcu nic się nie stało, był w dobrej kondycji. Tym samym odwołano zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Policjanci ustalają, gdzie był i co robił 16-latek od momentu ucieczki. O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze powiadomią także sąd rodzinny i nieletnich.

Czytaj też:  Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia przed silnym wiatrem
reklama

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama