19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Nauczyciele i uczniowie zachęcali do wyboru I Liceum Ogólnokształcącego

GalerieNauczyciele i uczniowie zachęcali do wyboru I Liceum Ogólnokształcącego

Młodzież gimnazjalna mogła dzisiaj odwiedzić I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Pedagodzy i uczniowie namawiali do złożenia dokumentów do najstarszej szkoły średniej w Olsztynie. 

reklama

Nauczyciele i uczniowie zachęcali do wyboru I Liceum Ogólnokształcącego Wojciech Maksymowicz Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Co łączy Wojciecha Maksymowicza i Edmunda Piszcza? Obydwaj kończyli I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie.  W czwartek (10.04.) odbył się dzień otwarty w najstarszym olsztyńskim ogólniaku.

reklama

– Szkoła ma charakter interdyscyplinarny. Jeżeli jesteście ambitni, chcecie poznać fajnych ludzi i chcecie spędzić trzy lata w miłej atmosferze, to zapraszamy – zachęcają do wyboru ich szkoły uczennice I LO.

O to co wyróżnia “jedynkę” na tle innych szkół zapytaliśmy germanistki, które współorganizowały dzień otwarty w szkole.

– W naszej szkole powstała grupa niemiecka, która ma sześć godzin języka niemieckiego. Z czego cztery godziny poświęcone są na naukę praktyczną języka, jedna godzina przygotowuje młodzież do egzaminy z certyfikatu językowego i jedna godzina poświęcona jest na projekty – zachęca Agnieszka Tippe.

reklama

– Ustalamy temat projektu związany z kulturą obszaru niemieckojęzycznego. W ramach projektów młodzież pracuje nad filmami, przedstawieniami, gazetkami. Dzięki temu uczą się języka i integrują się – mówi Beata Kostuj.

Nauczyciele i młodzież w rozmowach podkreślali, że to co wyróżnia szkołę – to jej klimat i poziom nauczania.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
TaiChi
15 kwietnia 2014 00:42

Super dzień otwarty. Najlepszy z wszystkich w mieście, na których byłam. Dużo się działo, było kolorowo, atmosfera przekonuje do szkoły i fajny koncert, w LO1 grają jak profesjonaliści. Składam papiery – trzymajcie kciuki.

flo
11 kwietnia 2014 10:01

Moje liceum 🙂 Trzy piękne lata.. Pozdrawiam wszystkich absolwentów i kandydatów

Polecane