5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Maratończyk z olsztyńskich wodociągów

OlsztynMaratończyk z olsztyńskich wodociągów

Zbigniew Szulc pracuje w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie od 1987 roku. W niedzielę wystartuje w maratonie wiedeńskim. 

reklama

W najbliższą niedzielę 13 kwietnia 2014 r. Zbigniew Szulc, pracownik olsztyńskich wodociągów wystartuje w maratonie wiedeńskim.

– Przygoda z bieganiem zaczęła się kilka lat temu. – Chciałem w ten sposób odreagować stres po pracy. Może stała się ucieczką od niego – zastanawia się pan Zbigniew.

reklama

Biegi na długie dystanse to pasja Zbyszka Szulca, pracownika przepompowni ścieków.

– Praca na zmiany trochę psuje mi cykl treningów – mówi Szulc. – Po nocnej zmianie nie kładę się spać, tylko przebieram się i biegnę do Lasu Miejskiego. Kilka razy w tygodniu pokonuję ok. 10 km i wracam. Bieganie nie jest tanim hobby. – Dobre buty kosztują 250-300 zł. Wystarczają na tysiąc kilometrów – mówi Szulc. – Przed zawodami trzeba stosować specjalną dietę. Ja zaczynam ją tydzień wcześniej. Przez cztery pierwsze dni odżywiam się wyłącznie produktami wysokobiałkowymi, a przez kolejne trzy – bogatymi w węglowodany. W dniu startu jem lekkie śniadanie, a na trasie – odżywki w żelu – mówi maratończyk z olsztyńskich wodociągów – Maraton to niesamowity wysiłek dla całego organizmu. Kryzys pojawia się po ok. 30 km, czyli trzech godzinach biegania. Człowiek porusza się jak automat. Każdy biegacz tak ma.

31. Vienna City Maraton to kolejny maraton w karierze Szulca. W ubiegłym roku startował w maratonach w Warszawie i Berlinie. Zbyszek Szulc rozpoczął pracę w Wodociągach we wrześniu 1987 r. W maratonie wiedeńskim po raz pierwszy wystartuje w koszulce z logotypem olsztyńskich wodociągów.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia