fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Korki wracają na ul. Bałtycką

reklama

Na rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i ul. Bałtycką wracają roboty drogowe. Prace powinny się skończyć do Wielkanocy. 

W czwartek rano (10.04.) nastąpi zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku ulicy Bałtyckiej od ronda im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do wiaduktu kolejowego. Jest to związane z kontynuowaniem robót bitumicznych. Wykonawca przebudowy będzie układał ostatnią, tzw. ścieralną warstwę asfaltu na północnej jezdni (tej położonej bliżej jez. Długiego). Ruch na prawej jezdni na odcinku od ronda do skrzyżowania ul. Bałtyckiej z ul. Rybaki zostanie zamknięty. Kierowcy pojadą tak, jak działo się to do jesieni ubiegłego roku, czyli jedną nitką ul. Bałtyckiej w obu kierunkach. Od zjazdu do Lidla ruch znów będzie skierowany na obydwie jezdnie. Prace na odcinku od ronda do skrzyżowania z Rybakami powinny zakończyć się do niedzieli (jeśli pogoda nie popsuje planów).

W drugim etapie wykonawca przystąpi do układania asfaltu na wiadukcie i skrzyżowaniu Bałtyckiej z Rybakami. Na tym fragmencie ulicy zostanie wprowadzony ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną, a jeśli zajdzie taka potrzeba, przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia.

Czytaj też:  Pędziła płonącym autem po al. Sikorskiego. Nagranie z ITS
reklama

Roboty bitumiczne powinny zakończyć się jeszcze przed Wielkanocą. Wówczas też ruch zostanie przywrócony na jezdnię położoną bliżej Jeziora Długiego. Pewne utrudnienia wystąpią także podczas wykonywania oznakowania poziomego. O terminie tych prac będziemy informowali.

Ponadto w związku z pracami na wspomnianym odcinku ul. Bałtyckiej autobusy komunikacji publicznej będą zatrzymywały się na tymczasowych przystankach, które będą wyznaczone na pasie dzielącym jezdnie w lokalizacji zbliżonej do stale działających peronów.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama