-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwie godziny i trzy mandaty. Policja kontrolowała przejście dla pieszych

GalerieDwie godziny i trzy mandaty. Policja kontrolowała przejście dla pieszych

Niestety w ciągu dwóch godzin trzech kierowców „popisało” się niebezpiecznymi manewrami w okolicach przejścia dla pieszych. 

reklama

Dwie godziny i trzy mandaty. Policja kontrolowała przejście dla pieszych Galerie, Olsztyn, Wiadomości

We wtorek (08.04.) na przejściu koło Urzędu Skarbowego przy al. Piłsudskiego miała miejsce prewencyjna kontrola drogowa. Policja stara się w ten sposób uczulić kierowców i pieszych na niebezpieczeństwa, które mogą być wynikiem braku wyobraźni i szacunku do innych uczestników ruchu drogowego. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na niebezpieczne nawyki olsztyńskich kierowców: wymijanie przed przejściem i wyprzedzanie na pasach.

reklama

[quote_box_center]- Je

dno wykroczenie wiązało się z wymijaniem, a dwa z wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych. W ostatnim czasie maleją statystyki wypadków z udziałem pieszych. To odwieczny konflikt – kierowcy i piesi. Chcemy znaleźć kompromis między innymi przez takie akcje – mówi sierżant Karol Smakosz z Komendy Miejskiej Policji.[/quote_box_center]

reklama

Pierwsza tego typu akcja „Wrzucam na luz – Dzień kulturalnego kierowcy” odbyła się w lutym. Projekt miał na celu promowanie kultury i życzliwości na drodze. Miejscem przeprowadzonych działań było przejście dla pieszych przy ulicy Dworcowej. W ramach akcji kulturalni, szanujący pieszych kierowcy, otrzymywali od policjantów naklejki na szybę promujące bezpieczną jazdę, okładki na dowód rejestracyjny oraz cukierki.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia