fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miliony na internet w Olsztynie

OlsztynMiliony na internet w Olsztynie

W kolejnych 16 punktach w Olsztynie będzie można skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu.

reklama

Piotr Grzymowicz w czwartek podpisał umowę z gdyńską firmą ATEM-POLSKA na budowę sieci światłowodowej, która ułatwi dostęp do internetu 49 jednostkom miejskim (m.in. szkoły, przedszkola). W ramach projektu uruchomionych zostanie także 16 punktów z dostępem do sieci w miejscach publicznych najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów (m. in. Park Centralny i Aquasfera)

– To kolejny projekt informatyczny, który realizujemy na terenie miasta. Olsztyn udanie korzysta z możliwości jakie dają dotacje pochodzące z Unii Europejskiej – mówił Piotr Grzymowicz.

reklama

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności sieci szerokopasmowej oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa użytkowników, danych oraz infrastruktury teleinformatycznej, a także wzrost wykorzystania technik informatycznych w gospodarce i sferze społecznej Warmii i Mazur.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Projekt polega na zaprojektowaniu i wybudowaniu odcinków sieci światłowodowej, która pozwoli na przyłączenie 49 jednostek miejskich (szkoły, przedszkola itp.) do istniejącej infrastruktury wybudowanej w ramach projektu „Budowa infrastruktury sieci miejskiej obejmującej jednostki publiczne na terenie miasta Olsztyn”, uruchomienie 16 publicznych punktów dostępu do internetu zlokalizowanych w miejscach publicznych oraz rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej i technicznej istniejącego w budynku Urzędu Miasta Olsztyna przy ul. Jana Pawła II, centrum zarządzania siecią. Koszt całkowity umowy opiewa na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

reklama

KM

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
drogi najwazniejsze
14 sierpnia 2014 17:40

Grzymowicz drogami i chodnikami się zajmij a nie!

Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą