29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Miliony na internet w Olsztynie

OlsztynMiliony na internet w Olsztynie

W kolejnych 16 punktach w Olsztynie będzie można skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu.

reklama

Piotr Grzymowicz w czwartek podpisał umowę z gdyńską firmą ATEM-POLSKA na budowę sieci światłowodowej, która ułatwi dostęp do internetu 49 jednostkom miejskim (m.in. szkoły, przedszkola). W ramach projektu uruchomionych zostanie także 16 punktów z dostępem do sieci w miejscach publicznych najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów (m. in. Park Centralny i Aquasfera)

– To kolejny projekt informatyczny, który realizujemy na terenie miasta. Olsztyn udanie korzysta z możliwości jakie dają dotacje pochodzące z Unii Europejskiej – mówił Piotr Grzymowicz.

reklama

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności sieci szerokopasmowej oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa użytkowników, danych oraz infrastruktury teleinformatycznej, a także wzrost wykorzystania technik informatycznych w gospodarce i sferze społecznej Warmii i Mazur.

Projekt polega na zaprojektowaniu i wybudowaniu odcinków sieci światłowodowej, która pozwoli na przyłączenie 49 jednostek miejskich (szkoły, przedszkola itp.) do istniejącej infrastruktury wybudowanej w ramach projektu „Budowa infrastruktury sieci miejskiej obejmującej jednostki publiczne na terenie miasta Olsztyn”, uruchomienie 16 publicznych punktów dostępu do internetu zlokalizowanych w miejscach publicznych oraz rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej i technicznej istniejącego w budynku Urzędu Miasta Olsztyna przy ul. Jana Pawła II, centrum zarządzania siecią. Koszt całkowity umowy opiewa na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
drogi najwazniejsze
14 sierpnia 2014 17:40

Grzymowicz drogami i chodnikami się zajmij a nie!

Polecane