26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

W Olsztynie trwa akcja społeczna „Pokaż ząbki!”

OlsztynW Olsztynie trwa akcja społeczna „Pokaż ząbki!”

Już ponad 50-cioro dzieci skorzystało z możliwości bezpłatnych badań stanu uzębienia w klinice stomatologicznej przy Targu Rybnym. We środę 13 sierpnia klinikę odwiedzili podopieczni Domu Dziecka w Szymonowie.

reklama

Dzieci zostały przebadane laserowym aparatem do wykrywania wczesnego stadium próchnicy. Dr Elżbieta Sujka pochwaliła grupę za bardzo dobry stan zębów. Wynik badania różnił się od polskich statystyk, które mówią, że 90% dzieci ma próchnicę. Dyrektor Domu Dziecka Zofia Bagińska wyjaśniła, że dobry stan zębów dzieci z Szymonowa jest efektem stałej opieki zaprzyjaźnionego gabinetu dentystycznego.
Obecny podczas wizyty rzecznik praw pacjenta Antoni Celmer podkreślił, że świadomość rodziców i opiekunów ma kluczowe znaczenie w stosowaniu profilaktyki i organizowaniu opieki medycznej, w tym i dentystycznej, dla dzieci i młodzieży. Zwłaszcza, że wydatki Narodowego Funduszu Zdrowia na stomatologię w 2015 r. mają być mniejsze o ponad 3 procent, tj. o 7 mln zł.
Lepiej zapobiegać próchnicy, niż ją leczyć. Specjaliści wskazują na przyczyny tak wysokiego odsetka próchnicy u dzieci i młodzieży. Są nimi: nadmierne spożywanie słodyczy i słodkich napojów oraz wciąż słaba higiena jamy ustnej.
Fotorelację z wizyty dzieci w klinice obejrzeć można na Facebooku na profilu: Stomatologia Estetyczna Sujka.

Kontakt:
dr Elżbieta Sujka
tel. 89 527 95 04
kom. 504 081 286
info@sujka.com.pl,
www.sujka.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane