20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Jest praca w straży miejskiej. Ale kokosów nie będzie

OlsztynJest praca w straży miejskiej. Ale kokosów nie będzie

Straż Miejska po raz kolejny organizuje nabór i szuka sześciu kandydatów do pracy w swojej formacji.

reklama

– Uzupełniamy stan kadrowy – informuje Grzegorz Szczęsnowicz, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Kandydaci do pracy w straży miejskiej muszą m.in. mieć ukończone 21 lat, co najmniej wykształcenie średnie, posiadać nienaganną opinię a także nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu. Na początek strażnik może liczyć na wynagrodzenie około 1800 zł brutto. Obecnie w straży miejskiej pracuje 82 strażników i siedem osób personelu administracyjnego.

reklama

Jak informuje straż miejska nabór związany jest z dużą rotacją w formacji. Tylko w 2013 roku z szeregów straży miejskiej odeszło 11 osób. Część do Służby Więziennej, część do prywatnych firm, a jeszcze inni wyjechali za chlebem poza granice naszego kraju.

– Wielu kandydatów po prostu rezygnuje, bo okazuje się, że praca jest wymagająca – mówi Grzegorz Szczęsnowicz. – Dochodzą zagadnienia prawne, wystawianie mandatów, a czasem kontakt z osobami agresywnymi, czy pijanymi. Część strażników wykonuje swoje zadania także nocą, więc liczy się w tym zawodzie pełna dyspozycyjność.

Dokumenty kandydaci powinni złożyć do 22 sierpnia 2014, do godziny 15. 25 sierpnia zostanie ogłoszony wynik wstępnej rekrutacji i pojawi się lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

reklama

Więcej TUTAJ.

 rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane