19 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Sprawcy fałszywych alarmów zatrzymani

ElblągSprawcy fałszywych alarmów zatrzymani

Elbląska policja dwa razy musiała stawiać wszystkie jednostki w stan najwyższej gotowości. Powód – dwa fałszywe alarmy bombowe. Sprawcy głupich żartów zostali zatrzymani. 

reklama

Krystyna O. (34 l.) autorka pierwszego telefonu nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Stwierdziła tylko, że chciała, aby jej mąż, który przebywał  w Szpitalu Specjalistycznym w Elblągu, wcześniej wrócił do domu. Po tym jak kobieta poinformował dyżurnego o niepokojącym pakunku znajdującym się w szpitalu, ruszyła lawina. Na miejsce od razu zostały skierowane niemalże wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście: policyjni pirotechnicy z psami, strażacy, funkcjonariusze CBŚ oraz żołnierze żandarmerii wojskowej. Ponad 170 osób z terenu przychodni zostało ewakuowanych. Wśród nich byli pacjenci i personel. Alarm okazał się fałszywy.

Podobnie było w drugim przypadku, kiedy to Sebastian S. (38 l.) postanowił sobie zadrwić z policji. Funkcjonariusze znów przybyli w to samo miejsce w poszukiwaniu bomby. Na szczęście nic nie znaleźli. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszą teraz zarzuty fałszywego zawiadomienia o bombie. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sebastian S. był już w przeszłości karany.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane