15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy udane dla Radia Olsztyn

OlsztynOtwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy udane dla Radia Olsztyn

Dwie załogi Radia Olsztyn na najwyższych stopniach podium XXI Otwartych Żeglarskich Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Mikołajkach!

reklama

Przez trzy dni na wodach jeziora Mikołajskiego najlepiej pływała załoga Radia Olsztyn ze sternikiem Tadeuszem Baryłą, Alicją Kulik i Leszkiem Cimochem. Drugie miejsce wywalczyła – tracąc zaledwie jeden punkt – druga nasza załoga ze sternikiem Wojciechem Ogrodzińskim, Janem Jakowieckim i Mariuszem Boliszewskim. Na trzecim stopniu podium stanął Jan Kaliński wraz z załogą reprezentującą Wirtualną Polskę. Ta załoga wygrała też kończący regaty bieg długodystansowy. W finale „B” triumfował Jan Purzycki reprezentujący serialową ekipę Złotopolskich. Na miejscu trzecim w finale B została sklasyfikowana trzecia załoga Radia Olsztyn ze sternikiem Arturem Lewandowskim. W regatach wzięły udział 34. załogi z całego kraju reprezentujące prasę, radio, telewizję i media internetowe.

Historia Żeglarskich Mistrzostw Polski Dziennikarzy

reklama

Pierwsze Mistrzostwa Polski Dziennikarzy – przy ogromnym finansowym i organizacyjnym wsparciu Radia Olsztyn – odbyły się w 1994 roku. Regaty są największymi i najpoważniejszymi środowiskowymi regatami żeglarskimi w Polsce. W premierowych regatach wzięły udział udział przede wszystkim załogi z rozgłośni radiowych, ale zwyciężyła reprezentacja czasopisma „Żagle”. Następne regaty odbyły się już pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego i miały rangę oficjalnych mistrzostw Polski. Znalazły też miejsce w kalendarzu imprez żeglarskich. Ich stałym terminem jest drugi weekend sierpnia. Mistrzostwa od początku odbywają się w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach. Tam zresztą zostały wymyślone przez Krzysztofa Kosińskiego i Wojciecha Ogrodzińskiego, z przewrotnym zamiarem bezpośredniego nakłonienia dziennikarzy nie tylko do pływania, ale i pisania o żeglarstwie. Od początku dobrym duchem mistrzostw i komandorem jest Jerzy Iwaszkiewicz.

RED

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia