fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Leszek Miller w województwie warmińsko-mazurskim [FOTO]

reklama

Przewodniczący SLD Leszek Miller odwiedził Olsztyn. Lider SLD przyjechał na Warmię i Mazury wesprzeć kandydatów do Parlamentu Europejskiego z tego regionu.

Leszek Miller zapowiedział, że wszystkie partie socjaldemokratyczne i socjalistyczne z całej Europy będą startowały do Europarlamentu z jednym programem, a jego filarem jest walka z bezrobociem. Przewodniczący określił również jakie zadania czekają przyszłych eurodeputowanych partii. Olsztyńską konferencję prasową zdominowały zagadnienia międzynarodowe, a konkretnie kryzys ukraińsko-rosyjski i jego skutki dla innych państw. Skutki, które mogą również odczuć mieszkańcy Warmii i Mazur. Zauważono, że od początku roku notujemy 7 proc. spadek eksportu do Rosji i należy się spodziewać, że ta liczba może rosnąć. Sytuacja gospodarcza może się drastycznie pogorszyć w przypadku nałożenia sankcji przez Rosję na Polskę.

Czytaj też:  Strażnicy miejscy złapali złodziei na "gorącym uczynku"

Po konferencji Miller spotykał się z przedsiębiorcami, których działalność opiera się na współpracy i handlu z przedsiębiorcami z Rosji. Uczestnicy spotkania zauważyli, że w przypadku dalszego pogorszenia się stosunków z Rosją rząd powinien wspomóc firmy, które wysyłają towary do tego kraju. To wsparcie potrzebne jest też samorządom współpracującym z Rosją.

reklama

 Z Olsztyna szef SLD pojechał do Braniewa, by przekonać się, jak funkcjonuje przygraniczna miejscowość dzięki małemu ruchowi granicznemu.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama