26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Rozmowy o obwodnicy północnej

OlsztynRozmowy o obwodnicy północnej

Rozpoczęły się rozmowy i prace studialne nad północnym odcinkiem obwodnicy. Wójtowie i burmistrzowie gmin: Jonkowo, Barczewo, Dywity i Gietrzwałd oraz prezydent Olsztyna dyskutowali o przyszłości kolejnego odcinka obwodnicy.

reklama

Na spotkaniu podkreślano jak bardzo istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest budowa odcinka północnego. Omawiano m.in. możliwości przebiegu obwodnicy, wskazywano na zapisy planów zagospodarowania przestrzennego czy względy ekologiczne.

Przebieg północnej części obwodnicy nadal jest kwestią kontrowersyjną. Początkowo obwodnica miała przechodzić od wschodu przez Dywity. Jednak mieszkańcy tej gminy na jakiś czas skutecznie zablokowali ten pomysł. Potem pojawiła się idea, aby odcinek przebiegał od zachodu, przez gminę Jonkowo. Jak na razie kończy się na pomysłach, a konkretów brak.

reklama

Na dzisiejszym spotkaniu prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, podkreślał:

„Pełna realizacja północnej obwodnicy leży we wspólnym interesie wszystkich samorządów położonych wzdłuż drogi 51. Rezygnacja z tego ważnego elementu stałaby w sprzeczności z ogromnym wysiłkiem społecznym, projektowym, a wreszcie inwestycyjnym związanym z obwodnicą południową i w sposób istotny ograniczałaby wynikające z niej korzyści”.

Jutro dalszy ciąg rozmów w tej sprawie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane