18 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

"Zanim będzie za późno". Policja i rodzice przeciwko uzależnieniom młodzieży [FOTO]

Galerie"Zanim będzie za późno". Policja i rodzice przeciwko uzależnieniom młodzieży

Tylko wspólne działania rodziców, nauczycieli i policji są w stanie zapobiec tragedii związanej z uzależnieniami wśród młodzieży. 

reklama

W poniedziałek (24.03.) o godz. 11.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja inaugurująca program profilaktyczno-edukacyjny „Zanim będzie za późno”. Podczas spotkania ogłoszona została lista finalistów konkursu na plakat oraz spot telewizyjny promujący program. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez asp. Joannę Śmilgin–Lis z Wydział Prewencji KWP w Olsztynie celów i założeń programu „Zanim będzie za późno”. Policjantka tłumaczyła, jak ważna jest współpraca policji, szkół, rodziców i innych instytucji w walce z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży.

reklama

Bożena Najda kierownik Oddziału Higieny Pracy WSSE w Olsztynie mówiła o działaniach podejmowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom.

Marcin Milkowski z Poradni Uzależnień w Ostródzie poprowadził wykład o psychologicznych i społecznych mechanizmach uzależnień oraz o tendencjach na rynku substancji psychoaktywnych.

Elżbieta Górecka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji „Lider” w Morągu mówiła o profilaktyce zachowań ryzykownych, w tym sięganiu po środki odurzające. Przedstawiła również aspekt rodzica jako najskuteczniejszego czynnika chroniącego dzieci przed uzależnieniami.

reklama

Ostatni wykład poprowadziła nadkom. Małgorzata Bojarowska z Wydział Prewencji KWP w Olsztynie, która mówiła o aspektach prawnych przeciwdziałania narkomanii.

„Zanim będzie za późno” – program został stworzony przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z Kuratorium Oświaty w Olsztynie i skierowany jest do rodziców uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Do współpracy w realizacji założeń programu zaangażowała się także Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Pracownicy stacji będą współrealizatorem spotkań z rodzicami. Celem programu jest dotarcie do jak największej liczby rodziców, by zachęcić ich do współpracy na rzecz młodzieży zagrożonej narkomani. To właśnie przy udziale rodziców wypracowywane będą odpowiednie metody współpracy z nauczycielem, pedagogiem, a przede wszystkim swoim dzieckiem.

Wyniki konkursów

Laureatami konkursu na plakat są:

1. Julia Halemba, uczennica Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkól nr 1 w Mrągowie, która zajęła I miejsce w konkursie.

2. Beata Berdyga, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Iłowie – Osada, która zdobyła wyróżnienie

3. Monika Grześkiewicz, uczennica Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Lidzbarku, której praca również zdobyła wyróżnienie.

Laureatkami konkursu na spot telewizyjny są trzy uczennice Liceum w Zespole Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku:

1. Urszula Ptaszkowska

2. Dalia Kominek

3. Karolina Marchlewska

"Zanim będzie za późno". Policja i rodzice przeciwko uzależnieniom młodzieży [FOTO] polityka Galerie, Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane