22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Były prezes Stomilu broni się przed zarzutami. List otwarty

OlsztynByły prezes Stomilu broni się przed zarzutami. List otwarty

Parę dni temu informowaliśmy o tym, że prokuratura – po doniesieniu przewodniczącej komisji rewizyjnej działającej przy Stomilu Olsztyn – zainteresowała się finansami klubu. Teraz w tej sprawie głos zabiera były prezes klubu Jacek Czałpiński.

reklama

Gorące rozpoczęcie sezonu piłkarskiego w pierwszoligowym Stomilu. Najpierw drużyna zremisowała na wyjeździe z Wigrami Suwałki a tuż potem pojawiła się informacja o doniesieniu do prokuratury na ewentualną niegospodarność byłego prezesa klubu Jacka Czałpińskiego. Prokuratura postanowiła sprawdzić doniesienie, a kontrolą finansów zainteresowany jest także główny sponsor – spółka Libra Project oraz nowe władze klubu, które organizują audyt finansów. Dlatego też Jacek Czałpiński zabrał głos w tej sprawie, publikując oświadczenie (pisownia oryginalna):

“W związku z pojawieniem się informacji prasowych związanych z moją osobą a zarazem godzących w Nasz Klub chciałbym przedstawić kilka faktów związanych z tą sytuacją.

reklama

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Pani Ewa Bagińska podjęła w/w kroki jako osoba fizyczna nie będąc w żaden sposób ukonstytuowana przez komisję rewizyjną i nie działając tym samym w imieniu klubu.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie Prezesa Zarządu to informuję iż to Walne Zgromadzenie czyli najważniejszy organ władzy podjął taką decyzję w czerwcu ubiegłego roku a Pani Ewa Bagińska jako Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej wspólnie z pozostałymi członkami komisji, zgodnie z wolą Walnego Zgromadzenia zawarła ze mną kontrakt.

Czy nie zastanawia Państwa czemu Pani Bagińska nie miała wątpliwości rok temu podpisując ze mną taki kontrakt? Przecież naturalną rzeczą osoby która ma jakieś wątpliwości byłoby nie podpisanie przez Panią Bagińską takiego kontraktu, czego nie uczyniła. Nadmieniam też, że kontrakt ów przeszedł procedurę oceny prawnej przed jego zawarciem.

reklama

Muszę odnieść się jeszcze ogólnie do elementów, które zdaniem Pani Bagińskiej były działaniami na szkodę klubu i jakoby doprowadziło to klub do złej sytuacji finansowej.

Są to niestety indywidualne dywagacje tej Pani i tu odsyłam wszystkich zainteresowanych do sprawozdania finansowego za rok 2013 które zostało zaakceptowane przez Walne Zgromadzenie klubu oraz co najważniejsze do efektów procesu licencyjnego który przeszedł Klub w miesiącu maju br. Jeśli choć trochę prawdy byłoby w słowach Pani Bagińskiej to klub nie powinien i nigdy nie otrzymał by licencji na grę w I lidze. Nadmieniam też iż całą dokumentację finansową prowadzi zewnętrzne biuro rachunkowe, które posiada odpowiednie uprawnienia.

Pani Bagińska była członkiem komisji rewizyjnej przez całą moją kadencję a nie widziałem jej na oczy przez dwa lata i jak widać Klub ogromnie się pomylił desygnując tą osobę do komisji rewizyjnej gdyż w swojej działalności Pani Bagińska doprowadza do niszczenie klubu poprzez odstraszenie obecnych i potencjalnych sponsorów oraz robienie zbędnego zamieszania przy klubie?

Bardzo cieszy mnie fakt, że nowy zarząd zlecił audyt zewnętrzny, który jednoznacznie i ostatecznie wyjaśni sprawę rzekomych nieprawidłowości w klubie.

Życzę tym samy nowemu Zarządowi wytrwałości bo w takim klimacie ciężko jest podejmować jakiekolwiek decyzje”.

Z poważaniem,
Jacek Czałpiński.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane