fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Piesi kontra kierowcy! Kto ma rację?

OlsztynPiesi kontra kierowcy! Kto ma rację?

„Problemem jest brak kultury kierowców” pisze jedna z naszych czytelniczek pod jednym z artykułów informującym o kolejnym potrąceniu pieszego. Ostatni śmiertelny wypadek wywołał swoistą burzę w olsztyńskiej sieci…

reklama

Nie wiadomo kto rozpoczął serię wyrzutów i wzajemnych oskarżeń, ale jedno jest pewne: konflikt na linii piesi – kierowcy jest faktem. Komentujący wytykają sobie nawzajem totalną bezmyślność, głupotę, brak wyobraźni, chamstwo itd.

„Mijają rondo i pędzą na złamanie karku, nawet, jak przed nimi czerwone na skrzyżowaniu – bo on jedzie, pan i władca kierownicy. (…) niecierpliwy kierowca ciśnie ile fabryka dała! Rajdowiec! Przecież ma 115 koni pod maską… WOW. Człowiek musi biec albo wrócić, a starszy może nie dać rady. Stoją na pasach matki z dziećmi, rodziny, starsi ludzie, młodzi, ktokolwiek – przejeżdżają przez pasy ostentacyjnie, bez zachowania szczególnej ostrożności, przekraczając bardzo często prędkość”.

Inna osoba pisze:

„Na wszystkich przejściach powinny być światła, bo kierowcy jadą i na nic nie patrzą. Chciałam przejść przez pasy z wózkiem . Już wchodzę , auto było na tyle daleko, by zauważyć mnie i zacząć zwalniać. Ale on jechał tak szybko, że musiałam cofnąć się z wózkiem. Tragedia”.

reklama

Kierowcy odpierają ataki na nich:

„Jestem kierowcą, ale także często pieszym. Myśleć muszą obie strony. Kierowcy powinni jeździć odpowiedzialnie, ale i piesi mogli by się czasem rozejrzeć i odpuścić sobie swoje pierwszeństwo. Często zatrzymuję się, żeby przepuścić pieszych, więc niejedną sytuację podbramkową już widziałem. Na ulicach o dwóch pasach w jedną stronę, gdy zatrzyma się jeden samochód, piechurzy walą jak w dym, rzadko kiedy któryś się rozejrzy czy aby zza tego stojącego nie wyskoczy ktoś, kto się zagadał, nie wyhamował czy po prostu jest PH i mu się spieszy. Myślmy wszyscy, a takie straszne rzeczy jak ta się nie powtórzą…”

Przeczyta także:
Śmiertelne potrącenie na ul. Dworcowej
Piesi kontra kierowcy! Kto ma rację? wypadek Olsztyn, Wiadomości

Poważny wypadek na drodze krajowej. Jedna osoba ranna
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Groźne zdarzenie drogowe na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Czołowe zderzenie Toyoty z autobusem miejskim
Czołowe zderzenie busów na DK 58. Ofiary w szpitalu